Wpis z mikrobloga

3 001 - 1 = 3 000

Autor: John Jackson Miller.
Tytuł: Star Wars: Zaginione Plemię Sithów.
Gatunek: fantastyka.

Jest to zbiorcze wydanie 9 opowiadań wydanych wcześniej w wersji elektronicznej.
W skład którego wchodzą następujące tytuły (w nawiasach podałem czas akcji) :
- Przepaść (5000 BBY)
- Zrodzeni z Nieba (5000 BBY)
- Wzór doskonałości (4985 BBY)
- Zbawca (4975 BBY)
- Czyściec (3960 BBY)
- Strażnica (3960 BBY)
- Panteon (3000 BBY)
- Tajemnice (3000 BBY)
- Pandemonium (2975 BBY)

Opisuje ona losy załogi i pasażerów jedno ze sithańskich statków, który w katastrofalnych okolicznościach ląduje w nieznanym rejonie Galaktyki na dziwnej planecie. Nie występuje na niej żaden meta.
Oraz historię ich potomków, na przestrzeni tysiącleci, którzy całkowicie odcięci od reszty Galaktyki musieli sobie jakoś radzić.

Wstawiam opis z tylnej okładki książki:

Pięć tysięcy lat temu, po zasadzce Jedi, górniczy statek Sithów "Omen" rozbił się na dalekiej i zapomnianej planecie. Jego dowódca, Yaru Korosin, rozpoczął krwawą walkę z przeciwną frakcją, dowodzoną przez własnego brata. Porzuceni i zaglądający śmierci w oczy Sithowie nie mają wyboru, poza zbadaniem otaczającej ich okolicy. Czeka ich wiele brutalnych wyzwań – drapieżniki, śmiertelne zarazy, plemienne ludy, które czczą mściwych bogów – jednak jak na Sithów przystało, stawią im wszystkim czoła przy pomocy Ciemnej Strony Mocy.

Prawdziwa walka zacznie się jednak dopiero wtedy, kiedy dumni i bezkompromisowi Sithowie zapragną zdobyć władzę za wszelką cenę. Pokonają prymitywne ludy i znajdą drogę powrotną ku swojemu prawdziwemu przeznaczeniu - władzy nad galaktyką. Ich dziedzictwo dorastało przez tysiące lat tylko po to, by zmierzyć się z najgorszym ze wszystkich niebezpieczeństw: wewnętrznym wrogiem.


Gdyby nie dwa słabe tytułu (Czyściec i Strażnica) dostałoby 7/10. Były one dla mnie najmniej interesujące. Chociaż wnosiły swoje do całej historii.
Najciekawszą i najbardziej zaskakującą okazała się ostatnia pozycja Pandemonium

Moja ocena: 6,5/10.

[ #bookmeter #czytajzwykopem #ksiazka #starwars #gwiezdnewojny ]
źródło: comment_UY73HehGdhaIGu8LD6TrEVNUoRlopxJc.jpg
  • 1