Wpis z mikrobloga

@sujka: każde miejsce rządzi się swoimi prawami, łącznie z zasadami savoir-vivre - na plażę czy basen też nie założysz szpilek. Tak samo jako chodzenie półnago po ulicy, po zmroku czy przez park jest "kuszeniem losu".
Źle rozumiesz słowo wolność.
  • Odpowiedz
@sujka Twój punkt widzenia jest roszczeniowy i naiwny. Krew nie woda, a roznegliżowane samice dla napalonego samca nie są obojętne. Alko i densing i kłopoty gotowe. Nikt nikogo nie usprawiedliwia, ale to że teraz można świeci dupa i cyckami prawie na wierzchu, bo tak was nauczyła popkultura, miewa swoje konsekwencje. Cudów nie ma, ludzie się nie zmieniają.
  • Odpowiedz
@malutka_Asienka: A, w ten sposób patrząc to to też racja. Świat nie jest idealny i w najgorszej sytuacji ubiór może zwrócić na nią uwagę jakiegoś zwyrola, tu się zgodzę. Powinno się jednak dążyć do eliminacji zwyroli a nie tego aby się zastanawiać czy dany ubiór może zwrócić uwagę jakiejś patoli.
  • Odpowiedz
@Wolwgang: Zgodzę się, że powinno się eliminować zwyroli, aby każdy czuł się bezpiecznie bez względu na wygląd/ubiór, ale jak sam zauważyłeś świat nie jest idealny i nigdy nie będzie, bo ludzie nie są idealni.
A przypinanie łatek na podstawie ubioru jest czym naturalnym (non stop czytam tu, że ktoś jest karyną, sebą).
Moim zdaniem gwałt jest czymś najgorszym co może spotkać kobietę - a nikt nie zadba o moje bezpieczeństwo lepiej
  • Odpowiedz
@sujka: no tak, bo Ty jesteś wyjątkowa i nie przyklejasz łatek ludziom, nie opisujesz ich jako tępy dres, głupia karyna, ładna pewnie głupia, brzydki pewnie stulej itd. Patrzysz na wszystkich jednakowo nie oceniając ich, bo uwierzę.
Tak samo jak laska ma krótką sukienkę, duży dekolt, mocny makijaż będzie się kojarzyła i będzie odbierana jako łatwa.
I możesz sobie walczyć ze stereotypami - powodzenia (tylko zainwestuj w gaz).
  • Odpowiedz
@malutka_Asienka: ale o czym ty mowisz, moim problemem nie sa stereotypy tylko mowienie o proszeniu o gwałt poprzez wulgarny ubior. To jest dla mnie obrzydliwe i nie do pojęcia, jak ktos kto nie ma zadurzeń psychicznych moze w ogole w taki sposob pomyslec o jakiejs osobie. Gaz mam na takie ewentualne sytuacje ale mozesz wierzyc mi na slowo, ze wiekszosc potworow, wbrew pozorom, nie czai sie w ciemnych alejkach w parku
  • Odpowiedz
ze wiekszosc potworow, wbrew pozorom, nie czai sie w ciemnych alejkach w parku


@sujka: dokładnie tak. Dlatego czasem warto pomyśleć.
A co do takiego stwierdzenia, że "ktoś się prosił o gwałt" - już pisałam to jest debilne, bo gwałcone są też tzw. szare myszki, grażynki - a ubiór często nie ma znaczenia, ale też nic nie poradzisz na to, że wulgarne laski będą odbierane jako sztuka na raz, albo jako chętna
  • Odpowiedz