Wpis z mikrobloga

Zdecydowałem się na zakup nowego mieszkania w Lublinie. Byłem u jednego dewelopera wypytać o szczegóły i na prośbę o udostępnienie prospektu informacyjnego ze wzorem umowy deweloperskiej powiedział,że mogę przeglądać tylko w biurze bo to własność notariusza. Nie wnikałem bo chciałem poznać cenę i obejrzeć mieszkanie (do odbioru będzie pod koniec września). Po obejrzeniu stwierdziłem,że brałby i zacząłem czytać ustawę deweloperską. W niej jest coś takiego:

Art. 18.

1. Deweloper jest obowiązany na żądanie osoby zainteresowanej zawarciem umowy deweloperskiej doręczyć jej prospekt informacyjny wraz z załącznikami.

2. Prospekt informacyjny wraz z załącznikami deweloper doręcza nieodpłatnie na trwałym nośniku informacji.

3. W przypadku doręczenia prospektu informacyjnego wraz z załącznikami wyłącznie na trwałym nośniku informacji innym niż papier, deweloper przekazujący prospekt informacyjny wraz z załącznikami jest obowiązany, na żądanie osoby zainteresowanej zawarciem umowy deweloperskiej, do udostępnienia prospektu informacyjnego wraz z załącznikami w postaci papierowej w lokalu przedsiębiorstwa.


Z powyższego wnioskuję,że powinien mi przekazać prospekt z załącznikami na papierze bez marudzenia. Dobrze myślę?

#lublin #lublinwbudowie #prawo #deweloper #mieszkanie
  • 8