Wpis z mikrobloga

@piekuo: To jak się ta sytuacja nazywa? Wymijanie na trzeciego? Kto jest tym "trzecim" pojazdem? Bo jeśli to ja to "wymijanie na trzeciego", jeśli wyprzedzający to "wyprzedzanie na trzeciego" a może ten jadący prawidłowo Mercedes "jadący poprawnie na trzeciego"? W tej sytuacji powinnyśmy być tylko ja i Mercedes czyli trzecim pojazdem jest białe Renault. On bardziej wyprzedzał Merca czy wymijał mnie? :D
@Qubn: Białe renault wyprzedzał mercedesa, mercedes i renault wymijali sie z Tobą, Nie ma w języku potocznym czegoś takiego jak wymijanie na trzeciego bo to by sensu nie miało :D Wymijasz sie z kimś kto jedzie w przeciwnym kierunku, pasem obok. Wyprzedzasz kogoś kto porusza sie w tym samym kierunku co ty. Omijasz pojazd stojący na Twoim pasie ruchu.
@Qubn: no byłoby łatwiej i byśmy coś wymyślili ale @MrPickles rozwinął temat wystarczająco i tak wygląda wyprzedzanie na trzeciego :D na Twoim filmie to po prostu wyprzedzanie, zwykłe. Wykonane #!$%@? i niebezpiecznie ale nie na trzeciego. Poza tym "wyprzedzanie na trzeciego" to tylko termin potoczny, nie jest to karane bo to zwykłe wyprzedzanie dwóch pojazdów naraz. Jak masz 3 pasy ruchu w jednym kierunku i jedziesz lewym pasem to też można
wyprzedzanie na trzeciego to gdy jeden pojazd wyprzedza drugi a kolejny wyprzedza ich razem. NA TRZECIEGO w tym samym kierunku.


@piekuo: no raczej jest to daleko idąca interpretacja a zarazem błędna. Nie mówimy przecież "na trzeciego w tym samym kierunku". Mówimy wyprzedzanie, gdyż jeden pojazd wyprzedza drugi, natomiast mówimy "na trzeciego", gdyż należy doliczyć pojazd jadący z przeciwnej strony.
@Monolog2: nie chce mi sie powtarzać, tak wygląda prawidłowo nazwane wyprzedzanie na trzeciego, czyli 3 pojazdy jadące w tym samym kierunku i wyprzedzające sie razem w tym samym momencie. Wszelkie inne teorie są błędnie nazwane i prosze o nie powielanie tego dalej bo po wpisaniu w YT frazy WYPRZEDZANIE NA TRZECIEGO 3/4 filmów to zwykłe wyprzedzanie.
piekuo - @Monolog2: nie chce mi sie powtarzać, tak wygląda prawidłowo nazwane wyprzed...
T frazy WYPRZEDZANIE NA TRZECIEGO 3/4 filmów to zwykłe wyprzedzanie


@piekuo: właśnie one nie są błędne, bo zwykłe wyprzedzanie, ma miejsce kiedy jeden samochód wyprzedza drugi mając przeciwny pas wolny, natomiast w przypadku wyprzedzania "na trzeciego" pas w przeciwnym kierunku jest zajęty i dlatego taki niebezpieczny manewr został nazwany wyprzedzaniem na trzeciego. Tu nie chodzi o wyprzedzanie wyprzedzającego, to jest już inny lewel drogowej patologii.

Ja bym powiedział, że na YT
przeciwnym kierunku jest zajęty i dlatego taki niebezpieczny manewr został nazwany wyprzedzaniem na trzeciego.


@Monolog2: oczywiście jest to brednia powtarzana milion razy nawet przez dziennikarzy, coś na wzór "zakazu picia alkoholu w miejscu publicznym" mimo że takiego zakazu nie ma to jest to uznane za potocznie zrozumiałe, aczkolwiek błędne. I nazywanie adidasami wszystkich butów sportowych.
Na dzisiaj już skończyłem możliwość logicznego tłumaczenia przepisów ruchu na wykopie, może ktoś inny Ci wyjaśni
@Monolog2: spróbuje ostatni raz

to jest wyprzedzanie na trzeciego
https://d-nm.ppstatic.pl/k/r/8d/f9/5593af468957e_o.jpg?1435743924

to NIE jest wyprzedzanie na trzeciego
https://i.ytimg.com/vi/Bn6RW6CwY68/maxresdefault.jpg

nawet nie trzeba sie tutaj zagłębiać, wyprzedzasz JAKO TRZECI POJAZD wyprzedzający a nie jako trzeci pojazd w linii, wyprzedzanie na trzeciego można robić na pustej drodze, nie potrzebny jest wymijający pojazd. To co Ty mówisz jest totalnie bez sensu, nawet z poziomu logiki.
spróbuje ostatni raz


@piekuo: ale ja doskonale rozumiem, jaki manewr uważasz za wyprzedzanie na trzeciego. Twierdzę tylko, że nie masz racji, a dlaczego to już Ci napisałem.
@piekuo: Myślałem, że tym obrazkiem wyraziłem się wystarczająco jasno, kiedy występuje wyprzedzanie "na trzeciego"

To, że media nie potrafią poprawnie zatytułować artykułu - to już inna sprawa... Choć "wyprzedzanie na trzeciego" działa bardziej zachęcająco do kliknięcia linku niż "niebezpieczne wyprzedzanie"
@Monolog2: no nic, osoby niereformowalnej nie da sie poduczyć. Pamietajmy że sa tacy co wierzą że szczepionki dają autyzm. No trudno, nic nie poradze( ͡° ͜ʖ ͡°)