Wpis z mikrobloga

Kupiłem auto miesiąc temu. Do tej pory go nie przerejestrowałem, ubezpieczenie na poprzedniego właściciela ważne do połowy września. Czy w razie stłuczki albo kontroli nie będę mieć jakiś problemów? Jako że nie mam zniżek na OC chcę czas rejestracji i ubezpieczenia przeciągnąć jak najdłużej.
#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia
  • 15
@bzyku86: Jeśli się nie mylę masz 30 dni na zarejestrowanie samochodu i przepisanie ubezpieczenia na siebie. Większość ubezpieczycieli przeliczy Ci składkę OC od dnia zakupu pojazdu, więc nic na tym nie zaoszczędzisz - i tak będziesz musiał dopłacić do OC (dokonać wyrównania).
Dodatkowo obecnie możesz mieć przypał w razie kontroli pojazdu.
@bzyku86: sprawdź czy Twój ubezpieczyciel przelicza składkę OC przy zmianie właściciela, bo np. PZU tego nie robi.

Natomiast dobry_programista ma rację, jeżeli już to i tak ubezpieczyciel przeliczy składkę od dnia który widnieje na umowie kupna samochodu.
@jedrekk:
@dobry_programista:
Auta nie rejestrowałem, więc formalnie nie jestem jego właścicielem. Dlatego chciałem przejeździć do połowy września jak wygaśnie obecna polisa , dopiero wtedy przerejestrować i przenieść OC tam gdzie będzie najtaniej. Obecnie samochód ubezpieczony jest w Warcie.
@bzyku86: Jesteś już formalnie właścicielem tego pojazdu, ponieważ podpisałeś umowę kupna/sprzedaży (jakbyś nie miał takiej umowy to byłoby nieformalne). Przerejestrowanie go to tylko czynność informacyjna względem Państwa, w której otrzymasz blachy i dowód rejestracyjny z Twoimi danymi, ale tam i tak będziesz miał wpisaną datę z umowy kupna/sprzedaży. Na rejestrację pojazdu masz teoretycznie 30 dni.
Nie rozumiem do końca przed czym chcesz uciekać - ubezpieczyciel jeśli stosuje wyrównania to i tak