•  

  Małe podsumowanie "afery biedronkowej". Biedronka odpisała dzisiaj dosyć szablonowo:

  W imieniu firmy Jeronimo Martins Polska S.A. pragniemy podziękować za kontakt z Biurem Obsługi Klienta sieci sklepów Biedronka.
  Zapewniamy, że każdy sygnał ze strony naszych Klientów W odpowiedzi na zgłoszenie informujemy, iż niezwłocznie po jego otrzymaniu przekazaliśmy je do osoby sprawującej nadzór nad naszymi sklepami w Gdańsku celem podjęcia natychmiastowych działań.


  Auchan (Warszawa Okęcie) na moje zgłoszenie niestety nie odpowiedział do dnia dzisiejszego.

  Najciekawsza moim zdaniem jest odpowiedź z Lidla na pytanie o to jak wygląda bezpieczeństwo w ich sklepach:

  firma Lidl spełnia wszelkie wymogi w zakresie szkoleń personelu zarówno w kwestii szkoleń BHP, pierwszej pomocy, jak i ochrony przeciwpożarowej. Szkolenia organizowane są przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia, wiedzę, doświadczenie oraz kompetencje. Tematykę bezpieczeństwa pożarowego wykładają doświadczeni Inspektorzy Ochrony Przeciwpożarowej dochowując szczególnej staranności w omawianych tematach. Nie tylko Manager Sklepu, ale każdy pracownik sklepu jest informowany o zasadach ewakuacji oraz ochrony ppoż., a zagadnienia te są cyklicznie przypominane. Zapewnienie drożności dróg ewakuacyjnych, dostępu do drzwi ewakuacyjnych oraz podręcznego sprzętu ppoż. jest jednym z podstawowych obowiązków każdego pracownika. Nasi pracownicy są świadomi zagrożeń i konsekwencji wynikających z ich nie przestrzegania. Nie tylko tych pod względem prawnym, ale również w zakresie zdrowia i życia klientów oraz samych siebie. Ponadto kwestie dotyczące bezpieczeństwa pożarowego każdorazowo uwzględnione są na etapie projektowania budynków, w taki sposób, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożenia pożarowego lub popełnienia przez pracownika błędu czy złamania zasad ppoż. Popełnianie błędów jest rzeczą ludzką również wśród naszych pracowników. W takich sytuacjach interweniuje Manager Sklepu wyjaśniając, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pożarowego i dochowanie staranności w tym zakresie. Dodatkowo wszystkie budynki Lidl są cyklicznie i wnikliwie kontrolowane pod względem bezpieczeństwa przez Dział Zarządzania BHP, kontrola ta zawiera blok tematyczny poświęcony między innymi ochronie przeciwpożarowej. Można zatem stwierdzić, że sklepy Lidl w omawianym zakresie spełniają wszelkie wymogi prawa polskiego i wewnętrzne procedury Lidl

  Wnioski niech każdy wyciągnie sam ;)

  #aferabiedronkowa #biedronka #auchan #lidl #bezpieczenstwo #polska

  •  

   @hoszak pewnie będziesz zainteresowany tym wpisem :)

  •  

   @next4322: nice, ja narazie dostalem jedynie odpowiedz od Wojewodzkiej Strazy Pozarnej, ze przesla otrzymane pismo do Powiatowej SP bo ona jest wlasciwa do przedmiotowej sprawy. Naturalnie sie tego spodziewalem po koemntarzach na mirko. Jak w przyszlym tygodniu nie otrzymam odpowiedzi to sie przypomne.

  •  

   @next4322: dziś czytałem ze PIP zaczął kontrole w wielu oddziałach sieci "Biedronka" głównie chodzi o prawo pracy. Była też wzmianka o BHP i ppoż także może to jest efektem waszej akcjo

  •  

   @SigismundGotlieb: też o tym czytałem, ale kontrole inspekcji pracy to ponoć to wynik działania NSZZ Solidarność. Ale o bezpieczeństwie nic nie było mowy, także może jakiś efekt jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h