Wpis z mikrobloga

Mireczki ;) mój genialny kolega wpadł na pomysł abym robił za fotografa na jego weselu.
Uprzedziłem go, że mogę nawalić bo nie mam o tym pojęcia i nigdy nie robiłem zdjęć w kościele, zgodził się.

Posiadam:
-canon eos 50d
- tamrron 17-50 f/2.8
- canon zoom lens ef-s 55-250 1:4-5.6 IS
- lampę canon speedlite 430ex II

W jakim trybie najbezpieczniej robić zdjęcia? Zakładając, że mało będzie światła w kościele.
Jaki obiektyw wybrać? Jaśniejszy jest tamrron i chyba nim będę robił.

#fotografia #canon #nikon #sesja
  • 16
@pawel86: Z tym sprzętem niestety nie powojujesz. Kościół musi być jasny żeby nie było kaszany. Pełna dziura przesłony (2.8), czas ustaw dla statycznych minimum te 1/100, dla dynamicznych krótszy (1/160 np.). Możesz dopalić DELIKATNIE lampą, ale z wysuniętym kartonikiem do góry albo z jakimś dyfuzorem.
@pawel86: zgadzam sie z przedmowcami od siebie dodam zebś robił wformacie RAW. Jesli mialbys problemy z wywołaniem, chciałbyś zeby wygladało to lepiej to wal na pw.
Polecam preselekcję przesłony (tryb A, Av) z -1EV, z auto ISO 100-1600. Jak już się zdecydujesz na błyskanie, to korzystaj ze światła odbitego lampy, ewentualnie zastane światło jak będzie jasno. Koniecznie fotki w RAW'ach by mieć jakieś pole późniejszej manipulacji cieniami/niedoświetleniami/prześwietleniami.