Wpis z mikrobloga

Zdjęcie wykonane dzisiaj, a 4 dni temu dostałem taką oto odpowiedź: "W odpowiedzi na zgłoszenie informujemy, iż niezwłocznie po jego otrzymaniu przekazaliśmy je do osoby sprawującej nadzór nad naszymi sklepami w Gdańsku celem podjęcia natychmiastowych działań."

Jakby co sprawa została już zgłoszona w odpowiednim miejscu :)

#aferabiedronkowa #biedronka #bezpieczenstwo #polska
Pobierz next4322 - Zdjęcie wykonane dzisiaj, a 4 dni temu dostałem taką oto odpowiedź: "W odp...
źródło: comment_odd1vvbiPzWUTGuSrT9UdYb6AfMRIBiX.jpg
  • 60
@next4322: w przypadku chodnika to reguluje tutaj prawo o ruchu drogowym, tutaj regulują to przepisy pożarowe, które mówią conajmniej 60cm na 100 osób w pomieszczeniu. Tutaj jest to zachowane, więc nie wiem o co kręcisz burzę...
a co w przypadku gdyby z tego wyjścia musiała skorzystać np. osoba niepełnosprawna na wózku? ma sobie spłonąć, taka "selekcja naturalna"? ;)


@next4322: wtedy osoba odpowiedzialna, albo chociażby randomowy człowiek który by tego akurat nie nagrywał i ma trochu oleju w głowie bierze taką osobę na ręce i wynosi i później ewentualnie idzie po wózek.
przeciwpożarowym wyłącznikiem prądu


@next4322: powinien być ale to przy obiektach powyżej 1000m^2, aczkolwiek teraz wymogi elektryczne są takie, że w szafie rozdzielniczej musisz mieć wyłączniki różnicowo-prądowe, a one powodują, że nawet jak masz minimalne zwarcie to wybija bezpiecznik.
@adrpan: równie dobrze można by stwierdzić, że w razie czego osoba odpowiedzialna albo chociażby randomowy człowiek który by tego akurat nie nagrywał i ma trochu oleju w głowie może wziąć gaśnicę i ugasić pożar - wtedy wyjście ewakuacyjne nie będzie w ogóle potrzebne... o ile dostęp do gaśnicy również nie jest zastawiony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fidelis: no masz rację, ale szczerze to w przypadku jakiegoś pożaru czy innego niebezpieczeństwa ludzie i tak by uciekali głównym wejściem, bo kto wie gdzie w biedronce jest wyjście ewakuacyjne...
Zagadnienie utrzymania w odpowiednim stanie technicznym urządzeń służących do ewakuacji regulowane jest Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2000 r. Nr 106, poz. 1126 + zmiany), która wymaga aby obiekt budowlany był użytkowany w sposób zgodny z jego przeznaczeniem oraz utrzymywany w należytym stanie technicznym, nie dopuszczającym do pogorszenia właściwości technicznych i użytkowych, w szczególności związanych z wymaganiami podstawowymi.

@adrpan: No tak średnio się z
@Kotel_ zawsze tak robię

@maxciekpl
@adrpan

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.) – dalej r.w.t.b.u. stanowi, że w trakcie ruchu pieszego w budynkach oraz związanego z nim transportu, powinny być zapewnione minimalne szerokości dojść i dróg ewakuacyjnych zapewniające sprawną i bezpieczną ewakuację w razie wystąpienia pożaru, klęski żywiołowej lub
@next4322 Żeby to tylko w biedrze tak było... ( ͡° ʖ̯ ͡°) gdzie to zgłosiłeś? Bo u nas to mają na to wywalone i to centrala odgórnie zawala nas towarem po czym sama każe zastawiać nim wejście ewakuacyjne xD
@shnitzel: Zadzwoniłem do najbliższej jednostki straży pożarnej i ustaliłem, że najprościej będzie wysłać maila ze zgłoszeniem - co też uczyniłem. Co prawda wszędzie można trafić na jakieś nieprawidłowości, ale ta sieć chyba jest liderem w tej kategorii ( ͡° ͜ʖ ͡°)