Wpis z mikrobloga

@brachistochrona: tak jest, wiem jak nie chce mi się tego robić z turystycznej nawigacji bez żadnej łączności bezprzewodowej.

Ale nowa Sigma Pure ma NFC a dwa nie jest na paluszki więc i tak trzeba ją wpinać do ładowania.

Chodzi mi głównie o łapanie, trzymanie sygnału i dokładność.
@jedzczarnekoty: Rox 7.0 Fixa łapię od razu po włączeniu. Komunikat "Szukanie GPS" widziałem tylko raz przez 3 sekundy po pierwszym włączeniu po wyciągnięciu z pudełka. 2 razy zdarzyło mu się zawiesić. Raz uciął mi początek i koniec trasy a raz wystarczyło wyłączyć i włączyć bez żadnych konsekwencji.
Roxy też mają na sztywno interwał rejestrowanie 5 sekund?


@jedzczarnekoty: nie, można sobie ustawić 1,2,5,10s i chyba więcej

Ogólnie zadowolony, nie traci sygnału na mtb w środku lasu. Przez 1,5 roku miał 3 razy problem ze złapaniem fixa, ale taka pogoda była, telefon też miał problem. Sam GPS lepszy niż te w obecnych telefonach
@demoos: no widzę że znacząco wpływa to na miejsce zajmowane w pamięci. Napisałem do Sigmy czy aby da się w tym liczniku zmienić interwał. I widzę że bez testu 2 nawigacji z czasem 1/5 sekund + licznik przewodowy się nie obejdzie.
@jedzczarnekoty: ROX11 here ;]
co do śladu, to u mnie przy ustawieniu na 2s masz screena jak to wygląda. Mi to nie przeszkadza, że nie rysuje śladu dokładnie po ścieżce oznaczonej na mapie. Co do łapania fixa to jeżeli licznik włączę i od razu ruszam to potrzebuje z reguły 10-30s na złapanie fixa. Później go nie traci. Jazda w lesie to z kolei lekkie skakanie po wartościach prędkości, no ale u
sherkhaan - @jedzczarnekoty: ROX11 here ;]
co do śladu, to u mnie przy ustawieniu na...

źródło: comment_hmd2wmxB2whVYx4MLjeK60aQvgIrxZup.jpg

Pobierz
@demoos: @sherkhaan: cytuję ze strony Sigmy


Dla mnie wniosek prosty (bazując na tabelce wyżej) - przy 2s interwale 42 godziny zapisu śladu, potem trzeba zgrać. Ktoś powie że dużo, ale dla mnie to kilka dni jazdy i trzeba o tym zgraniu pamiętać.

Może faktycznie ta najprostsza Sigma jest dla niedzielniaków i stad takie ograniczenia. Bo nie podają że można zmienić ten czas, zobaczę co producent odpisze.