Wpis z mikrobloga

Twój wylosowany zestaw zadań to:

a) Zajęcie - zorganizuj kolację dla swoich rodziców
b) Wyzwanie - pójdź na mecz lokalnego zespołu sportowego
c) Zajęcie - przejrzyj słownik i naucz się znaczenia pięciu słów, których wcześniej nie znałeś(aś)
#mirkowyzwanie #mirkozajecie

A) Niewykonalne, nie zgłębiam tematu
B) W sobotę idę na mecz, bilety już zamówione, czekam tylko na maila zwrotnego (jak nie zapomnę to dodam zdjęcie z trybun)

Zadaniem uczestnika jest wybranie jednego z trzech otrzymanych zadań a następnie zrealizowanie go w terminie do 10 dni kalendarzowych. ! Zasady są po to, żeby je łamać, więc wykonam dwa z trzech zadań

C) Zanim się zdecydowałem na wykonanie wyzwania B) miałem wykonać tylko to. Plan był prosty:
1. Weź słownik Języka Polskiego
2. Otwórz na randomowej stronie w jednym z tomów
3. Wskaż palcem w przypadkowym miejscu
4. Przeczytaj słowo, którego to dotyczy
5. Powtórz punkty 1-4 jeszcze 4 razy
6. Profit

Tylko, że punkt 5 się nie zgadza ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pierwsze 13 słów, które "wylosowałem" w I tomie (a-ówdzie) to były jakieś pierdoły typu kaligrafia, ananas... Wszystkie znałem, albo kojarzyłem ogólne znaczenie.
Wtedy pojawiło się ono, weszło całe na czarno, na białym tle (nieco ponad plamą po kawie), spojrzało na mnie i wypowiedziało swoje imię : Idiom
Takiej ulgi już dawno nie czułem spojrzałem pod nie, zacząłem czytać i dowiedziałem się... Jak jesteście ciekawi co to słowo oznacza to poszukajcie sami.
Następnie przeszedłem do tomu II (p-żyzny). Powtórzyłem proces wyszukiwania: Pietyzm
Później było już tylko gorzej, spędziłem z godzinę w ciągu ostatnich dni, żeby znaleźć 5 sensownych słów. Oto co wyszło:
Idiom
Pietyzm
Toponomastyka
Pruderia
Andrut

Ogólnie powiem, że bardzo fajne zajęcie i czekam już na kolejną edycję.
  • Odpowiedz