Wpis z mikrobloga

Temat: "Zachowaj spokój i przeanalizuj, zanim podejmiesz decyzję"

Słowem wstępu.

Postaram się aby moje obserwacje były krótkie i treściwe. Nie zamierzam też Was do niczego przekonywać ani tym bardziej narzucać jakiegokolwiek sposobu myślenia, to Wy sami macie wyciągać wnioski. Tak jak pisałem w pierwszym wpisie zamierzam Wam pokazać na co zwrócić uwagę żeby nie dać się podejść.

Pierwsza i najważniejsza zasada do zapamiętania na dziś jest taka, że przebywając w internecie czy to w świecie realnym, mając kontakt z daną osobą po raz pierwszy należy zapomnieć o czymś takim jak EMOCJE jest to szczególnie ważne, ponieważ osoby kierujące się emocjami bardzo łatwo podejść i skompromitować "wjeżdżając im na ambicję". Metoda ta jest też stosowana najczęściej ponieważ jest prosta, łatwa i niestety bardzo skuteczna. Dlaczego? Ponieważ działa na zasadzie ataku na nasz najsłabszy punkt czyli nasze własne ego. Dlatego aby się przed tym bronić należy zacząć od wyzbycia się emocji, co pozwoli w późniejszym czasie nauczyć się je kontrolować. Jest to tak ważne, ponieważ osoba chcąca was "zaatakować", jeśli wyczuje tylko cień emocji, przeprowadzi taki atak z bezwzględną brutalnością.
Jest też jednak dobra wiadomość. Jeżeli nauczycie się choć w minimalnym stopniu opanowywać emocje, ataki takie staną się dla Was coraz mniejszym zagrożeniem jak również będziecie je coraz skuteczniej wykrywali oraz bardzo szybko nauczycie się skutecznie je odpierać
Zasada druga i nie mniej ważna to: wszelkie plusy czy minusy trzeba traktować jako kolorystyczne dodatki ponieważ jeśli tylko mówicie z sensem i logicznie nie możecie się dać zastraszyć jakimiś gówno ocenom, i po prostu macie mówić to co myślicie i uważacie. Będzie to nie łatwe ponieważ system edukacji wmówił Wam, że wyznacznikiem inteligencji człowieka jest jakaś #!$%@? ocena w dzienniku i klepanie regułek na pamięć, a nie to jak formułujecie własne myśli, czy jesteście kreatywni, jakie są Wasze talenty, jak postrzegacie świat, w którym żyjecie oraz jaka jest Wasza interakcja z tym światem.

Skuteczne sposoby obrony

- przyznanie racji atakującemu i "odbicie piłeczki" , przykład: ktoś pisze do Ciebie "Ty głupi #!$%@?, w dupie byłeś/aś i gówno widziałeś/aś", wtedy Ty możesz odpowiedzieć "Masz rację, nauczyłem/am się tam nie przeklinać rozmawiając z nieznajomymi". Spowoduje to u atakującego co najmniej atak sraczki umysłowej i jeśli dał się złapać to pociśnie Wam jeszcze grubszymi wulgaryzmami, co dla Was będzie wygraną i spokojem umysłowym oraz bezsprzecznie unaoczni z kim macie do czynienia
- odpowiedź neutralna , na przykład: "dziękuję za dyskusję i żegnam"
- zachowanie spokoju , czyli po prostu nie odpisywanie. Jest to trudna technika ponieważ wymaga nie tylko braku emocji ale i schowania na chwilę do kieszeni swojego ego.
- kontratak na pytanie z pierwszego przykładu możemy odpowiedzieć na przykład: "Byłem, zobaczyłem, zwyciężyłem". Jest to najtrudniejsza technika i nie jest ona zalecana dla początkujących oraz średnio zaawansowanych ponieważ nie wiemy z kim mamy tak naprawdę do czynienia i nie będąc przygotowanymi możemy dostać rykoszetem w postaci celnej riposty. Technika ta oprócz tego co daje "zachowanie spokoju" ma tę zaletę, że w dużej liczbie przypadków powoduje natychmiastowe zamknięcie się atakującego, który już nawet nie chce obrzucać nas kolejnymi inwektywami.

Oczywiście nie wszystkie ataki polegają na wyzwiskach, spora część to tak zwane "ataki kulturalne", które zazwyczaj mają z was zrobić głupka lub co gorsza są tanimi sztuczkami, mają wyciągnąć od was jakieś informacje.
Na koniec przykład taniej sztuczki w wykonaniu osoby, która daje innym rady jak walczyć z nieśmiałością. Rady oczywiście cenne i ciekawe, sam nawet wykopałem to znalezisko, nie oto tu chodzi lecz co można sądzić o człowieku tak postępującym, to już zostawiam wam do przemyślenia. Obrazek wyjaśnia też dlaczego oceny to tylko dodatki i unaocznia, dlaczego ludzie to zwierzęta stadne.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. Następna pogadanka w przyszły piątek.
Czytała Krystyna Czubówna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz MusicURlooking4 - Temat: "Zachowaj spokój i przeanalizuj, zanim podejmiesz decyzję"
...
źródło: comment_x3GXVf968teyCgW0uO1rcPK6ViqNy6j8.jpg
  • 5
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (14)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @kingkris @damien-timciack @JullietteKai @Zlowieszczy_Pomruk_Bigosu @BlackHole265 @kizi @Freakz @kamakrazze @DirtyS @Lieutenant_Drunk @wcale_nie_mam_tu_konta @unknown_caller @Shaze @seledynowa_panienka
@MusicURlooking4: twoje komentarze były bezwartościowe, nic nie wnosiły, dlatego dostałeś minusy.
Komentarze pod twoimi nie były też jakoś specjalnie dobre, ale pokazywały nieprzydatność twoich komentarzy, dlatego zostały zaplusowane.