Wpis z mikrobloga

@Pentium4HT:

bo Bóg nie ma wpływu na otaczającą nas rzeczywistość, gdyby miał, lub gdyby się ujawnił to byli byśmy zniewoleni. A tak jesteśmy wolni również w kwestii wiary. I dotyczy to nie tylko katolików.


jasne, bo przecież katolicy nie święcą żadnych przedmiotów dla bezpieczeństwa; nie noszą poświęconych medalików na szczęście, nie święcą swoich samochodów w trakcie specjalnych mszy ani domów przy wizycie księży

skoro robią takie rzeczy to chyba wymagają od
@Wykopus_Mirkus_Rex:

że jak chcą się czuć bezpiecznie to biorą różaniec do kieszeni

To powiedz im, że grzeszą przez bałwochwalstwo. Różaniec to nie jest talizman, a narzędzie modlitwy.

właśnie po to księża święcą samochody żeby ich właściciele nie ulegali wypadkom


Nieprawda. Wszystkie przedmioty (w tym samochody), święci się by służyły dobru i Bogu. Jeżeli ktoś ich tak (czyli dobrze) nie używa (np. jeździ ze zbyt dużą prędkością, po pijanemu, w niesprawnym samochodzie)
@Czesiek_God_Usopp:

Jeżeli ktoś ich tak (czyli dobrze) nie używa (np. jeździ ze zbyt dużą prędkością, po pijanemu, w niesprawnym samochodzie) to błogosławieństwo się na nic nie przyda, bo wola człowieka nie współpracuje z łaską Boga.


Nie każdy uczestnik wypadku to ten, który przekroczył przepisy. Często są to niewinni ludzie, a skoro dobrze służyli Bogu to dziwne, że to ich spotkało.
bo Bóg nie ma wpływu na otaczającą nas rzeczywistość


@Pentium4HT:
A Źródło na to:

(...) aby wiedziano od wschodu słońca aż do zachodu,

że beze Mnie nie ma niczego.

Ja jestem Pan, i nie ma innego. Ja tworzę światło i stwarzam ciemności,

sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę.

Ja, Pan, czynię to wszystko.
o Bóg nie jest niczyim parobkiem od ratowania dachów, łatania dziur, przepychania rur, pilnowania żebyś po pijaku nie wpadł pod samochód.


@Droper:

Przechodząc rano, ujrzeli drzewo figowe uschłe od korzeni.

Wtedy Piotr przypomniał sobie i rzekł do Niego: «Rabbi, patrz, drzewo figowe, któreś przeklął, uschło».

Jezus im odpowiedział: «Miejcie wiarę w Boga!

Zaprawdę, powiadam wam: Kto powie tej górze: "Podnieś się i rzuć się w morze", a nie wątpi w duszy,