Wpis z mikrobloga

2 949 - 1 = 2 948

Tytuł: Siedem minut po północy
Autor: Patrick Ness
Gatunek: Literatura młodzieżowa
★★

Trzynastoletni chłopiec, którego matka umiera na raka, miewa koszmary zarówno we śnie, jak i na jawie. W tych koszmarach pojawiają się dwa potwory. Jeden jest zły i przerażający, a drugi dobry, który przychodzi chłopcu z pomocą...

Nie podobała mi się ta książka. Właściwie nie wiem dla kogo ona jest przeznaczona. Moim zdaniem dla dorosłego człowieka jest zbyt płytka, przewidywalna i napisana słabym językiem. Fragmenty, które miały prawdopodobnie zawierać morały i zmuszać do refleksji, są pozbawione wartości, napisane jakby na siłę nieudolnie starając się wywołać w czytelniku smutek i poruszenie. Opowieść jest stylizowana na baśń dla dzieci, ale nie poleciłabym jej żadnemu dziecku. W moim odczuciu książka nie zasługuje, aby cokolwiek z niej czerpać, zwłaszcza w młodym wieku. Nie lubię, jak dramatyczna historia zostaje przedstawiona w tak marny i nieprzekonujący sposób. Szkoda, bo sama jej koncepcja zapowiadała się emocjonująco.
Cieszę się, że książka jest bardzo krótka i nie zmarnowałam przez nią zbyt wiele czasu.

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki
Pobierz budgie - 2 949 - 1 = 2 948

Tytuł: Siedem minut po północy
Autor: Patrick Ness
Ga...
źródło: comment_hE0FedNAEXco3ZPVTm8hl5ljJ04JWXBv.jpg
  • 5