Wpis z mikrobloga

Nr 11 w rankingu, czyli użytkownik @wywrotek_smolenski: to najprawdopodobniej multikonto @OdlotowyWzbogacaczKulturowy:, @kapitan_cebula:, @wesolutki:. Wszystkie konta dostały bany, po czym zostały usunięte. To zostało już wcześniej zauważone, ale poniżej przedstawiam kilka cech wspólnych pomiędzy tymi kontami.

Najprawdopodobniej to wszystko to wcielenia konta @SmutnyAndrzej: - mój komentarz sprzed 1,5 roku wskazuje, że @OdlotowyWzbogacacz miał konto dokładnie od czasu, kiedy SmutnyAndrzej dostał bana. W tym komentarzu napisałem też o taktyce usuwania zbanowanych kont, żeby nie dało się wykazywać powiązań między kontami - jak widać to komentarzowe proroctwo sprawdziło się w przypadku konta OdlotowyWzbogacacz, Kapitancebula oraz wesolutki. Jestem pewien, że konto @wywrotek_smolenski: prędzej czy później dostanie bana :]

Wskazuje na to również identyczna aktywność na wykopie. Nie ma chyba drugiego użytkownika, który tak spamuje i od lat zalewa wykop populizmem, obrazkami i tekstami pisanymi pod wykopową "świadomość roju". Schemat komentarza to zazwyczaj głupi obrazek/mem i krótki, populistyczny komentarz napisany w celu farmienia plusów i siania populizmu. Cechą tych kont jest niska aktywność na mikroblogu w porównaniu do wykopaliska i strony głównej.

@kapitan_cebula: w dwa miesiące aktywności nabił 2500 komentarzy i dodał 120 znalezisk. klik.

Użytkownik @wesolutki: w miesiąc napisał 1000 komentarzy. klik

Statystyki @OdlotowyWzbogacaczKulturowy rysowały się identycznie - około 100 znalezisk oraz 1000 komentarzy miesięcznie. Jestem prawie pewien, że gdzieś o tym pisałem, ale niestety nie mogę znaleźć.

A jak wygląda konto @wywrotek_smolenski?
Konto od 16 kwietnia 2017 r., czyli równo 4-miesięczne. 463 dodanych znalezisk (prawie 4 dziennie) oraz 3900 komentarzy, czyli 32 komentarze dziennie.

Wszystkie te konta mają identyczną aktywność, promowaną treść, styl pisania, a nawet częstotliwość dodawania znalezisk i komentarzy.

@Moderacja: ten użytkownik od lat bawi się w spamowanie Wykopu i manipulacje, za co wielokrotnie dostawał permbany i wracał spamować na nowym koncie. Wywrotek
smolenski zresztą dostał już jednego bana za celowe dodawanie duplikatów.

#neuropa #4konserwy.ru #spam #spamer #moderacjacontent #polityka
g.....k - Nr 11 w rankingu, czyli użytkownik @wywroteksmolenski: to najprawdopodobnie...

źródło: comment_ToNc4DXsKKiJ06xNyi4PCH7SsDfVuTWj.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@PajonkPafnucy: a tobie czasu i zdrowia nie szkoda na pisanie w tym wątku?

zarówno w przypadku konta kapitan_cebula, wesolutki~, jak iodlotowywzbogacaczkulturowy okazało się, że podejrzenia o multikonto były jak najbardziej trafne. W tym wypadku również tak będzie :)
  • Odpowiedz
(wcześniejsze konta zbanowane permanentnie między innymi za manipulowanie głosami)


jedna nieścisłość, skoro wcześniejsze konta zbanowane permanentnie to ma prawo założyć nowe konto
...no chyba że ma dożywotni zakaz i nie ma prawa już się pojawiać jako zarejestrowany użytkownik ?( ͡° ʖ̯ ͡°)?

jak to rzeczywiście jest?

@glosnik:
  • Odpowiedz