Wpis z mikrobloga

#gownowpis #wykop
Plan na życie według użytkowników portalu wykop.pl

1. Po gimnazjum idź do technikum albo zawodówki, broń Boże do liceum
2. Po ukończeniu technikum/zawodówki nie idź na studia
3. Zdobądź kwalifikacje na spawacza/tynkarza/operatora dźwigu
4. Pracuj w tym zawodzie
5. W międzyczasie ucz się w domu programowania oraz obcego języka, innego niż angielski
6. W wolnych chwilach chodź na siłkę, tylko FBW, najlepiej rób tylko przysiad i martwy ciąg
7. Gdy już nauczysz się programowania wyjedź za granice i tam programuj za 15k dolarów/franków
8. Najlepiej wyjedź do kraju spoza Unii (Kanada, USA, Norwegia, Szwajcaria, Australia)
8. Do 30stki nie pakuj się w żadne związki
9. Ruchaj randomowe typiary i podróżuj
10. Podróżuj i ruchaj randomowe typiary
11. Po 30stce możesz myśleć nad stabilizacją z jedną kobietą, ale nie bierz ślubu

Coś pominąłem?
  • 71
  • Odpowiedz
@Shatter: Bo nie chce iść wynajmować mając na koncie kilka tyś i niezbyt pewną pracę, a mając ten rok więcej miałbym już odłożone z 70-120k (trudno przewidzieć rok życia więc duży rozstrzał) więc mógłbym spokojnie coś wynająć i dokupić potrzebne mi meble ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A wiem że jak stracę aktualną pracę to pewnie kilka miesięcy mi zajmie by znaleźć coś średniego, a na takim samym
  • Odpowiedz
@Shatter: nie, miałbym czas na pracę i rozwijanie się, zamiast marnowanie czasu na dodatkowy rok technikum i #!$%@? projekty bez których nie zdasz i przez które musiałem rezygnować z wielu fajnych ofert.
  • Odpowiedz
@Shatter: ale to nie jest żadne tłumaczenie... szkołę kończyłem w tym roku, więc jeszcze nie miałem czasu przepracować za dużo miesięcy, a dobre oferty mam od jakiegoś roku właśnie, i połowa z nich przepadła, lub zwyczajnie moja aktualna praca którą miałem jeszcze z 4 ostatnie miesięcy technikum, po 1: pracowałem za mniej, po 2: znacznie mniej godzin no bo szkoła, więc przez ten rok tylko straciłem :<
Bo zarabiam tak jak
  • Odpowiedz
@Shatter: a kto powiedział że pracuje w jakims syfie za 2000? w trakcie ostatnich 2 lat szkoły miałem same prace za 10-20$/h, aktualnie 25$/h, i mógłbym szybciej dobić do tej stawki gdybym miał więcej czasu, bo to był też np warunek podwyżki w aktualnej pracy - mam wyrabiać 40h/tydzień
  • Odpowiedz
@Shatter: no lipnie olać szkołę w ostatnim roku i skończyć na gimbazie :D bo na początku technikum nie myślałem że uda mi się "wybić" w takiej dziwniej branży jak moja... (klepie pluginy do minkrafta ( _) )
A samo technikum nic mi nie dało, 70% dobrze znałem, pozostałe 30% kompletnie zbędne i przestarzałe
  • Odpowiedz
@Godziu73: normalnie ¯\(ツ)_/¯ trochę mi polski nie pasuje, spodziewałem się lepszego wyniku, a tak to wszystko ok jak na prawie kompletny brak nauki przed maturą.

@Shatter: no cóż, ja się nigdy jakoś nie uczyłem programować tak dla nauki - bo tego też nie potrafię, zaczynało się od tego że w gimbazie bawiłem się serwerkami minkrafta i chciałem sobie dopisać jakieś rozszerzenie ¯\
(ツ)_/¯ Potem bawiłem się też robieniem gierek
  • Odpowiedz
@rales: Jeszcze zapomniałeś o 4,76 Korwin
@Shatter: Mam wielu znajomych po techbazie i znaczna większość pracuje w jakiś gównopracach niezwiązanych z zawodem. Natomiast zauważyłem, że ludzie po zawodówce zwykle znajdują pracę w zawodzie, z tym że tam zawsze jest wysokie stężenie sebixów, no i wykształcenie średnie też się przydaje, dlatego wiele osób potem kończy/próbuje skończyć liceum zaoczne.
  • Odpowiedz