Wpis z mikrobloga

@Feuforce: Wiesz ja z tego śmiechłem. Problem jest taki że Aerys był chyba najgorszym możliwym królem, więc w porównaniu do niego Robert był spoko, co nie znaczy że Robert był dobrym królem.( ͡° ͜ʖ ͡°)

kogoś obchodziła jakaś córka lorda z północy.

Może nie, ale spalenie lorda i jego dziedzica to już pewnie wielu przerażało. No i trzeba brać pod uwagę że to nie był pierwszy chory
@JasiuPierwszyIOstatni: Cóż Aerys nie był pierwszym królem Targów przeciwko któremu sie prawie całe królestwo zwróciło. Choćby Maegor, który był Tyranem i nie wiem, czy nawet nie był gorszy niż Aerys. Taniec smoków, który doprowadził do ogromu śmierci, rebelie Blackfyerów. Wszystko to przez nieudolne rządy Targów. Ludzie mieli ich dość, bo niewielu było dobrych królów a w końcu nie było smoków i mogli coś z tym zrobić.

Po prostu zwalanie wszystkich ofiar
@Feuforce: Ja bym się nie zapędzał z tezą że ludzie mieli dość Targów. Ludzie ledwo co pamiętają co się działo przed ich ojcami i dziadkami, a co dopiero kilka kilkadziesiąt pokoleń wcześniej. Rebelia Roberta była dosyć wyjątkowa, Targowie chyba nigdy wcześniej nie byli tak słabi w porównaniu do ich wrogów. Słabość którą nieobecność smoków potęgowała. Gdyby nie zwycięstwo nad Tridentem, rebelia by upadła.

Aerys miał spory udział w swoim upadku. Nie