Wpis z mikrobloga

Witam Mirki i Mirabelki z tagów #akwarystyka #akwarium
Ostatnio prosiłem o radę odnośnie rozmiaru i położenia akwarium. Akwarium już kupiłem i wstępnie określiłem miejsce (pic rel).
Trochę się naczytałem i kupiłem kilka rzeczy i obecnie mój zestaw składa się z:
- szkła 40x40x40 optiwhite 64l
- oświetlenie Chihiros Led A 401 24W
- pompka/filtr Mini Kani 120
- podłoże AQUAEL ADV. SOIL 8L
- grzałka 75W
- mata DIVERSA 40x100 (przytnę)

Jeśli chodzi o aranżację to chciałbym aby był tylko jeden dość spory (najlepiej pionowy) kamień oraz jakiś fikuśny korzeń. Niestety ani jednego, ani drugiego jeszcze nie zakupiłem. Myślicie, że Allegro/sklepy netowe to najlepsze miejsca do poszukiwań? Ceny są różne, kamień który mi się podoba kosztuje prawie 70zł ¯\_(ツ)_/¯

Wczorajszy dzień i dzisiejszy to mega ból głowy bo wybieram roślinność. Niestety jestem zmuszony na zakupy online bo u mnie w mieście lipa na maksa.
Tak czy inaczej po kilkugodzinnych poszukiwaniach znalazłem taki zestaw:

pierwszy plan:
Micranthemum MONTE CARLO
Eleocharis parvula

drugi plan:
Staurogyne REPENS
Lobelia Cardinalis sp MINI

trzeci plan:
Bacopa Caroliniana
Hygrophila polysperma
Rotala ROTUNDIFOLIA

Myślicie, że będzie fitować? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wybierałem rośliny dla początkujących które nie mają zbyt dużych wymagań. Mimo wszystko prosiłbym o rzut okiem specjalistów.

W kolejnym wpisie planuję już pokazać zdjęcia ze startu oraz prosić o radę odnośnie załogi.
Pobierz
źródło: comment_6mBInxcWL2PWKEZxj28YiOYQ7wY8QKQt.jpg
  • 8
@grykom startowalem razem z Toba z pomyslem, moja zbili w transporcie i wzialem tylko 35x35x35. Zalane od poniedzialku, z roslinami przesadzilem bo busz mam spory już;)
@grykom pierwszy plan Monte Carlo ze Staurogyne Repens

za nimi Staurogyne Alternanthera Reineckii Mini  obok korzenia

przejście z 2 na 3 plan Lobelia Cardinalis, hemianthus Micranthemoides(duzy henio)

Na tył(3 plan) Pogostemon Erectus(narożnik) śodek Ludwigia Mini SUper Red, i naroźnik z filtrami ma tez rosline ale nie pamietam nazwy. Troche to jeszcze dziwnie wyglada bo 1 i drugi plan dostalem juz sporo wyrosniete a tyl njeszcze maly.
@szkudel: no ja ostatecznie chcę robić akwarium iwagumi, czyli taki trochę minimalizm i dwie rośliny, trawnik oraz coś na drugi plan między kamienie.
Największy kłopot mam z trawnikiem bo jak czytam, to nie wszystko chce rosnąć bez co2.