Wpis z mikrobloga

@iAmTS: @leobenos: no tak typowe merytoryczne odpowiedzi.
Wiadomo że nie wepne tam starego radeona 800rx 256mb (nawiasem odblokowana przy pomocy scieżki z ołówka grafitowego xD). Myśle obecnie głównie nad 1060.
Tylko teoretycznie, 4gb ramu tam wsadze, sloty PCIE są. Więc czemu miałoby to nie działać skoro wszędzie czytam że sprawność kopania zależy tylko i wyłącznie od karty ?
@Szymon6457: tak też myślę, jest tam też zasilacz tracer 400W, podobno te 1060 po odpowiednim uv biorą do 100W, także akurat na 3 by starczyło.
Tylko właśnie, z zasilaczem to chyba lepiej nie ryzykować ? Bo sprawność pewnie ma niską, a i niewiadomo czy kart niepopali ?
@Maldo: Zobacz sobie na olx ile jest koparek do kupienia a potem pomysl czy to faktycznie taki zajebisty pomysl.
Moze bys w rok odzyskal co wlozyles a moze i nie. Jednak za rok BTC oraz ETH beda warte znacznie wiecej i wpakowanie w nie kase przyniesie wiecej hajsu niz te #!$%@? koparki.
@leobenos: Wiesz, to nie jest tak że ten pomysł mi siedzi od wczoraj.
Już tak z pół roku temu o tym myślałem, ale tak z grubsza patrzyłem dostępność radeonów i uznałem że nic z tego :C.
Ale policzyłem sobie wszystko skrupulatnie, i na 1060 ROI by wyniosło 4.5-6 miesięcy. Stracić chyba na tym nie ma możliwości nawet jak trudność na eth wzrośnie to są inne waluty :)
I specjalnie chyba kieruje
@leobenos: Hmmm, czemu ktoś miałby nie kupić 1060 6gb za 50% ceny ?
Dodatkowo mam możliwość sprzętu na fakture i wliczenia w koszta także ten, 65% ceny wyjściowej :)
@leobenos: ten syf zajeżdzony przez koparki ma przy kopaniu eth rdzeń który się nudzi, i pracuje z tego co slyszałem w temperaturach 60 stopni, i przy TDP na poziomie 65%. Także ten, jak dla mnie jak karty mają teraz po 3 lata gwarancji to nie byłby kupić takiej pokoparkowej za 50% ceny