Wpis z mikrobloga

Ale sobie bydlaka nagoniłem do pokoju, przedwojenny DRP, oczywiście wszystko śmiga. Siostra robi przemeblowanie pokoju to chyba lepiej, że u mnie będzie sobie dyndał niż miałby się kurzyć na strychu. Kornik go trochę skubnął z dołu przy podstawie, ale od frontu nie widać. No za chwilkę będzie bił pierwszy raz od jakichś 10 lat, jaram się
#zegarkiboners #zegarki #antyki #starerzeczy
kubaczka - Ale sobie bydlaka nagoniłem do pokoju, przedwojenny DRP, oczywiście wszyst...

źródło: comment_0YgkTCqNguU781VDL8LeIphTnW6NDPHD.jpg

Pobierz
  • 14
@savagetommy: wtedy nikt by go nie zobaczył, a taki majestatyczny bydlak, że aż go musiałem pokazać światu
@AchtKommaAcht: teraz ogarnąłem, że wskazówke godzinową muszę doregulować, bo minutnik przeszedł 12, ale wskazówka godzinowa tak jakby 8:20 coś pokazuje :<
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@kubaczka Tak, ponieważ czasem ludzie przekładali werki(mechanizm) do innych skrzyń. Wyjęcie werku jest bardzo proste. Najpierw odepnij wahadło, a potem to już tylko dwie śruby i wysunięcie całości z prowadnic. Jak będziesz wykładał z powrotem to zwróć uwagę czy młoteczek jest równo nad strunami/sprężyną, bo od tego zależy jakość dźwięku podczas bicia ;)
@S-Type: teraz jak wkładałem to przy opuszczaniu młoteczka dźwięk był wyraźniejszy zdecydowanie. chyba poprawiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) młoteczki nie są w jednej osi, powinienem się tym zająć i spróbować wyrównać?
@S-Type: ostatnio ojciec go smarowal hohoho lat temu ale tak jak pisalem wczesniej z 10 lat nie pracowal. Mysle ze spokojnie dojde tam pedzelkiem z tych bocznych otworow z wyciaganymi klapkami