Wpis z mikrobloga

Przejazd przez Warszawę (Włochy->Wawer) w korku Toyotą Auris hybrydową. W sumie jakieś 20km trasy, spalanie 3.4l na 100km. Jestem niemal pewien, że można zejść jeszcze niżej ze spalaniem, ale dopiero się uczę jeździć hybrydą. I tak niskie spalanie w mieście nie oznacza, że blokuje się ruch, bo najlepiej jest się dynamicznie rozpędzić do max 70-75km/h i odpuścić gaz tak aby auto przeszło w tryb elektryczny i potem utrzymywać taką prędkość na samym prądzie na tyle na ile się da (powyżej tej prędkości niestety nie da się już jechać na samym prądzie, ale wciąż można jeszcze mieć niskie spalanie).
#motoryzacja #warszawa #hybryda #toyota
sensi - Przejazd przez Warszawę (Włochy->Wawer) w korku Toyotą Auris hybrydową. W sum...

źródło: comment_5ivEtd3NcM50iIeiAEG4k9aa0ARKvrVN.jpg

Pobierz
  • 11
@sensi: zapraszam w góry lub w trasę to porozmawiamy .
Podjazdy powyżej 4-5 % i wrażenia że silnik wypada z budy.Wyprzedzanie w trasie to uczucie wiecznej jazdy na ślizgającym się sprzęgle .
Auto dobre na równiny do miast a ten pseudo obrotomierz to wisienka na torcie bezsensu tego pojazdu.
PS.Spalanie w trasie 6.5 l/100 km
@JohnMaxwell: @Sepp1991: na razie 2 razy w trasę wyjechałem (po 240km w jedną stronę), przy jeżdżeniu po drogach zwykłych z ograniczeniem do 90km/h spalanie wyszło mi 3.8l, jakbym jeździł z maksymalną prędkością dozwoloną na drogach ekspresowych to obstawiam spalanie rzędu 4.5-5 litrów.

@Sepp1991: nie wiem dlaczego masz tak wysokie spalanie, chyba ciągle mocno wciskasz ten pedał gazu albo szalejesz po drogach :) utrzymanie prędkości bez tempomatu faktycznie nie należy
@sensi: hm 52 K netto rozumiem ?
Rozumiem że jest po gwarancji, czy robiłeś przegląd w ASO aby utrzymać gwarancja na baterię i ile kosztował
bo na mojej wsi w przypadku Priusa wołali za to około 1000 zł .
Ile wyszło ubezpieczenie OC/AC na ta kwotę ?
@Sepp1991: 52k brutto, minus jest taki że trochę golas i z delikatną historią kolizyjną (typu otarcia parkingowe, ale na pewno nie żadna poważna stłuczka).
http://toyota.pewneauto.pl/oferta/toyota-auris/13952 - jeszcze kilka sztuk takich powinni mieć, bo z tego co widziałem u nich na parkingu to stało trochę tego...
Dali mi roczną gwarancję mechaniczną i rok na baterię, przy każdym przeglądzie mogę sobie o ten kolejny rok przedłużyć gwarancję, koszt to chyba około 200-250zł za
@Sepp1991: z pewnością przy kombi będzie nieco większe spalanie, generalnie żeby uzyskać tak niskie spalanie trzeba się faktycznie skupić na tym by delikatnie obchodzić sie z gazem i przewidywać sytuację na drodze na kilkaset metrów przed sobą. W moim przypadku miałem też sporo robót na drodze (trasa Warszawa - Lublin), stąd mogłem się czasem wlec za innymi samochodami jadąc na samym prądzie plus to że jechałem bez załadowanego kufra i sam.