Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Mam do was takie pytanie, prawdopodobnie to ja zawaliłem sprawę, ale chciałbym się upewnić. Pod koniec lipca złożyłem wypowiedzenie w UPC z racji tego, że we wrześiu miałem zamiar się wyprowadzić. Standardowo zadzwonili do mnie z propozycją przeniesienia usług pod koniec sierpnia z super oferta 120Mb na 12 miesięcy za 49zl. Przystałem na ofertę, bo wydawała mi się atrakcyjna, zwłaszcza, że wcześniej płaciłem 100zl za 250Mb. Po dwóch godzinach zauważyłem ulotkę na klatce że mają taką samą ofertę na 9 miesięcy, a nie ukrywam właśnie taka umowa by mi super pasowała, więc zadzwoniłem do nich jeszcze tego samego dnia. Dostałem informację, że jest to umowa tylko dla nowych klientów. Przyznam szczerze, że porityowalo mnie to, że jestem klientem od dobrych paru lat i przez lata grubo przeplacalem, więc zrezygnowałem ze zmiany umowy zawartej przed dwoma godzinami. Dostaje parę dni temu maila, że moja umowa zostanie wypowiedziana z dniem 1 października czyli miesiąc będę płacił za internet w mieszkaniu, w którym już nie mieszkam. Zadzwoniłem do nich z prośbą o wyjaśnienie i dostałem informację, że w momencie gdy zawarłem nowa umowę, rezygnacja została wykasowana natomiast gdy zrezygnowałem z nowozawartej umowy, wracamy do starej umowy i kasacja rezerwacji nie zostaje cofnieta. Wydawało mi się, że jeśli wracamy do starej umowy to wracamy do stanu sprzed podpisania umowy czyli wypowiedzenie powinno zostać przywrócone. Co myślicie? Nie chodzi mi o pieniądze lecz chciałbym się dowiedzieć czy coś nie kręcą.
  • 5
@SpaceMonkey jasne, ale ja zawarłem z nimi nowa umowę od 1 września od której odstąpilem (mam na to 14 dni). Przywrócili stara umowę, która była w stanie wypowiedzenia, więc dlaczego wraca stara umowa, ale bez stanu wypowiedzenia?
@MistyKuu: bo przeniesienie usługi nie równa się z wypowiedzeniem. Ty rezygnujesz a oni ci dają propozycje usługi pod nowym adresem. Zgodziłeś się czyli zrezygnowałeś z wypowiedzenia. Teraz zrezygnowałeś z przeniesienia więc nadal zostaje stara umowa z 30 dniowym okresem wypowiedzenia od początku nowego okresu rozliczeniowego. 1 września strzelam, że masz nowy okres rozliczeniowy.