Wpis z mikrobloga

@fervi: dokladnie, ale wiekszosc uzytkownikow maka nawet nie slyszalo o tym o czym piszemy. Jakas garstka potrzebuje tego typu rzeczy. Dla mnie Linux nie ma zadnych zalet w stosunku do MacOS
  • Odpowiedz
rudix


@fervi: Ten rudix ma tylko shellowe programy widze, wiec w sumie to samo co brew, tylko instalujesz tak jak makowe aplikacje. W sumie spoko, do wgeta sie przyda, dzieki.
  • Odpowiedz
@fervi: z 15 lat temu jak wszystkie srodowiska byly paskudne bylo jedno, ktore nazywalo sie Enlightenment. Pozeralo w cholere zasobow, dzialalo srednio, ale wygladalo zabojczo. Windowsowcy zazdroscili :)
  • Odpowiedz
@blinxdxb: Wszystko jest na swoim miejscu dopóki nie zaczniesz wychodzi poza "Apple walled garden". Zainstalujesz jakąś aplikacje qt albo electron app i twoje dywagacje na temat jednolitości biorą w łeb. Wszystko zależ od tego do czego używasz maka. Ja od zawsze siedziałem więcej w shellu niż w systemie i programowałem. Uwierz mi gdy chcesz zrobić coś poważniejszego na maku nagle stajesz przed zadaniem wypatroszenia połowy systemu bo: trzeba inna wersję Ruby
  • Odpowiedz
@GreenFlem: Cóż, na maku mozesz zrobic to tak samo prostu jak na Linuksie przy pomocy "brew" o ktorym pisalem wyzej. Podmieni Ci PATH na ta, gdzie sa inne wersje i sam sobie wybierzesz na czym chcesz pracowac. Dla programistow tez zaleta jest, ze masz jeden komputer gdzie mozesz pisac i na iOS i na Androida.
  • Odpowiedz
@blinxdxb

dokladnie, ale wiekszosc uzytkownikow maka nawet nie slyszalo o tym o czym piszemy. Jakas garstka potrzebuje tego typu rzeczy. Dla mnie Linux nie ma zadnych zalet w stosunku do MacOS

Dla mnie ma.
  • Odpowiedz
@majsterV2: Trochę dziwi mnie jaranie się linuksem na sprzęcie sieciowym czy innym, specjalistycznym. Dla Ciebie jako usera linuksa nic Ci to nie daje. Vmware też jest na linuksie, a poza ssh i vi to nic znanego i sensownego tam nie zobaczysz. Wszystkie mikrotiki, cała masa NGFW itp. nawet nie wygląda jak linuks. Dają Ci jedynie CLI z własnymi poleceniami.
Tak szczerze to wolałbym aby to był ich autorski, całkowicie zamknięty soft
  • Odpowiedz
@GreenFlem
dobry wpis, cumplu, rzeczowo bez fanbojstwa.

MacOS do obróbki video i photo jest naprawdę świetny, także dzięki świetnym ekranom w komputerach Apple

Zgodzę się, że Apple software'owo jest do pracy z foto-wideło najlepszy ale ciężko ekrany wymieniać jako zaletę systemu.
W przedziale cenowym japka bez problemu dostanie się lapka z tak samo dobrym albo nawet lepszym ekranem, np. IGZO 4K 100% Adobe RGB
  • Odpowiedz
@carlo497: Aż tak źle z tymi backdorami nie było, bo jak się znalazły, to szło je tą samą drogą pozamykać, zwłaszcza że soft ma tylko najpotrzebniejsze rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Linux na desktopie już ma ponad 3% rynku


@majsterV2: ło #!$%@?, to programiści stanowią już 3% społeczności? niedobrze, zarobki mi zaczną spadać

wysłane z Linux Mint 18.2 Sonya
  • Odpowiedz