Wpis z mikrobloga

#gry #muzeum #wroclaw #retrogaming
Byłem wczoraj w niedawno otwartym wrocławskim Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery - co za fajne, kameralne miejsce! Masa starego sprzętu w gablotach - nawet takiego, który kojarzę przez mgłę, kiedy to, gówniakiem będąc, wpatrywałem się, jak to tato pyka w jakieś przepiękne gry! Super wycieczka do wspomnień, ale też lekcja historii. Jednak najfajniejsze jest, że wiele eksponatów działa i można sobie usiąść i postrzelać do kaczek, pogrzać w oldschoolowego ponga, czy w coopie naparzać w Metal Sluga na automacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W trakcie zwiedzania podszedł do mnie też gość, który okazał się jednym z założycieli Muzeum i zaczął mnie zasypywać taką ilością wiedzy i ciekawostek dotyczących wystawionego tam sprzętu, że głowa mała!
Naprawdę sympatyczne miejsce, tylko jakoś tak, odniosłem wrazenie, kompletnie na uboczu. Ma to swoje plusy, bo generalnie, można na jednym bilecie przyjść i po prostu grać sobie do oporu, do czego właściciele wręcz zachęcają.
Ze swojej strony polecam i mam nadzieję, że się jeszcze bardziej inicjatywa rozrośnie - jeśli ktoś jest z Wrocławia lub okolic, bądź się wybiera żeby pozwiedzać, to warto tam wpaść na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciekawostka - podczas mojej wizyty dostępny był do ogrania też absolutny unikat - Nintendo Virtual Boy, o którym arhn.eu zrobił kiedyś ciekawy materiał. Fajnie było samemu sprawdzić ten ciekawy gadżet, który ostatecznie okazał się strasznym bublem :D
Pobierz kubusinski - #gry #muzeum #wroclaw #retrogaming 
Byłem wczoraj w niedawno otwartym w...
źródło: comment_16Zuc65GVjfxpm4PRN1svoKifYvAyKVu.jpg
  • 3
@6502: Akurat właśnie Wario ogrywałem i rzeczywiście to złudzenie głębi w niektórych momentach było świetnie zrobione, ale ogólnie - czerwona kolorystyka od której po dłuższej rozgrywce bolą oczy, a żeby grać to trzeba siedzieć w tak nieciekawej pozycji, że po dziesięciu minutach łupie człowieka w plecach :D Ale i tak pomysł był nowatorski :D