Wpis z mikrobloga

@TP-w-trzeciej-klasie: No ja tez jednym uchem słucham. Jak nie ucieka w jakieś publicystyczne sformułowania to nawet sensownie to brzmi aczkolwiek w swoim trudnym do zrozumienia stylu. Nic nowego i cały czas liczy na sprawiedliwe rozpatrzenie tej sprawy, oby się nie mylił :)
Słowo sprawiedliwy było moje i sam mam wątpliwości co to miałoby oznaczać, jednak chciałbym żeby wyrok był merytoryczny a nie ideologiczny. Osobiście uważam , że LP działają dobrze i profesjonalnie nawet jeżeli były tam jakieś nieprawidłowości.
"Godnie" nie wiem do końca co masz na myśli, ale chyba tak :)
Pytanie dziennikarza a propos wywożenia drewna z PB i w odpowiedzi dyr. Tomaszewski nawiązuje do wydalania przez człowieka ! Padłem ( _
@limfoycttc: Bo on jest zboczony. Nie byłby to pierwszy raz...
Tylko LP nie do konca robi dobrze. Tzn. Jest juz za późno. I niestety jakie sa szanse ze cokolwiek zmienia? Wiem, ze gdybym tam gospodarzyl tez bym chcial to posprzątać, ale juz 10lat temu na studiach mówili - w puszczy jest kornik, jak ulegniemy presji ekologów juz po swierku. Odtatnia chwila
teraz? Za późno. A jak okaże sie ze nie pomoglo,
@TP-w-trzeciej-klasie: Pełna zgoda. Opanowanie tej gradacji przy takiej mozaice terenów gospodarczych i chronionych, przy takich zaniedbaniach ochrony środowiska w przeszłości wydaje się teraz karkołomną sztuką. Tamtejsze Nadleśnictwa powinny dostać jakiś specjalny status bo realizowanie zapisów ustawy o lasach wydaje się tam być obecnie niemożliwe.
Człowiek konflikt, podobnie jak ogromna część obecnego obozu władzy ( _)
@limfoycttc: Dokladnie. Dlatego nie tylko o puszcze sie martwię, ale o LP. Bo obecny kurs przypomina kurs na górę lodową. I bylebydmy na dno nie poszli. Vo i obecna wladza jest wroga lasom, patrząc jak je traktuje, a nadtepna na pewno nie będzie na nie przychylnie patrzeć po awanturze o puszcze. A pozostaje kwestia wycinania lasu pod mieszkanie plus jeszcze....
Wydaje mi się, że jeżeli dojdzie do zmiany władzy to temat LP ucichnie. Mam takie przekonanie, że w tym wszystkim chodzi jednak o uderzenie w obóz rządzący a dyr. Tomaszewski mając zbyt polityczne zacięcie niestety wciąga całe PGL LP w tą walkę. Myślę, że nikt rozsądny, mający na cokolwiek wpływ w tym kraju, nie będzie chciał utopić dobrze działającego przedsiębiorstwa w imię utworzenia PN w PB, także po zmianie władzy temat będzie
@limfoycttc: Intak zagranica juz nie zamierza współpracować z LP nad międzynarodowymi projektami naukowymi.
Oczywiście ze LP nikt calkowicie nie zniesie, bo przynosi pieniądz, ale zmiana, moze i calej firmy, moze poważnie zaszkodzix jakości gospodarki. Bo jesli zaczną sie czystki po zmianie warty, możemy wpasc w skrajność i jeszcze wieksza ostrożność... Zmiany w LP sa potrzebne ale nie na wariata i nie przeprowadzane z zewnątrz, a z wewnątrz.
Nie tyle wciąga LP
@limfoycttc: Przede wszystkim probuje zmienić siebie w polityka i karierę sobie zbudować - kasa na konferencje w Toruniu, kasa na światowe dni młodzieży. Poza tym podejmuje decyzje nieracjonalne i sprzeczne z interesami firmy - zakup tych stawów jak-im-tam-bylo, dziwna dystrybucja kasy na programy ochrony zwierząt, zrywanie współpracy z zagranicznymi uniwersytami. Wiec albo realizuje własne plany, albo w DGLP maja racje i po prostu zatrudnił wrozbite
@TP-w-trzeciej-klasie: No spoko, rozumiem. Myślałem, że będzie jakaś bomba ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest to co określiłem politycznym zacięciem. DG po prostu wykorzystuje LP żeby oddać przysługi rządowi, który go obsadził na stanowisku. Pewnie nawet robi to ideowo, niekoniecznie cynicznie, ale to niestety nie zmienia faktu, że jak na razie przynosi to więcej szkody niż pożytku.