Wpis z mikrobloga

@pvtrvk: ze swojej strony polecam coś z Wacoma, super jakość, można znaleźć pro modele za dużo $$$, ale jeśli dopiero zabawę to również najprostsze modele z serii "bamboo" spokojnie się sprawdzą (tylko trzeba wybrać właściwy rozmiar, większość bamboo jest malutka)
  • Odpowiedz
  • 0
@funeralmoon: Cena raczej nie gra roli, chodzi o to, żeby młody mógł zacząć od zera z grafiką komputerową, a dodatkowo jak już się ogarnie w temacie dalej mógł działać na tym samym sprzęcie. :)
  • Odpowiedz
@pvtrvk: wacom intuos pro może być wersja paper. Sama mam. Polecam. Studiuje Grafikę Komputerowa i wszyscy kupują wacoma.

I najlepiej rozmiar L. Wiem po sobie ze ten mniejszy wkurza po pewnym czasie i chcesz większy. Lepiej od razu kupić L
  • Odpowiedz
@pvtrvk: taki spinacz jest którym przypinasz kartke papieru i Np. Robisz zwykły rysunek długopisem czy ołówkiem jakoś tak i to jest przenoszone na kompa. Nie wiem dokładnie jak to działa, kiedyś przeleciałam filmik wprowadzający do korzystania z tego.
  • Odpowiedz
@pvtrvk: tylko Wacom, dla osoby początkującej nowe intuosy lub bamboo. Z tym formatem to właśnie mnie duże wkurzają, a na S mi się pracuje najlepiej, ale to już kwestia dopasowania
  • Odpowiedz
@pvtrvk: Powiem tak, jak dla mnie intuos pro to za dużo dla początkującego grafika, ja bym raczej celowała w coś z niższej półki http://intuos.wacom.pl/intuos-art.htm np któryś z tej serii. Od wielu lat pracuję na jednym wacomie i to właśnie takim który kosztował mnie mniej niż 300 zł, spokojnie daje radę, także wszystko zależy od Twojego wyboru, ale jak dla mnie nie warto porywać się od razu po sprzęt profesjonalny
  • Odpowiedz
@pvtrvk: Wkłady raczej można kupić na oficjalnej stronie, nie wiem ile kosztują, ale przy zakupie dostajesz chyba ze 3 albo i więcej. Z tą wymianą ich to bywa różnie, niektórzy często je wymieniają, inni - jak ja, mogą nie wymieniać ich wcale. Od bodajże 3 lat mam cały czas ten sam. Ale w razie potrzeby można je zakupić oczywiście.
Z tego co widzę na ich stronie, to cena za 5-6 wkładów
  • Odpowiedz