Wpis z mikrobloga

Na własny ślub przyjechali na rowerze. Niezwykłe wydarzenie z życia oficera rowerowego

Utarło się, że pan młody przyjeżdża do swojej przyszłej żony lśniącą limuzyną lub klasykiem z poprzedniej epoki. Jan Fiałkowski jako oficer rowerowy wybrał inny sposób, by dotrzeć do swojej drugiej połówki. Wraz z Olą wyruszył do bazyliki na rowerze towarowym, czyli cargobike'u.

Były już limuzyny, wiekowe samochody oraz sportowe modele. Zdarzały się też pięknie zdobione bryczki albo karoce zaprzęgnięte w konie, ale takiego ślubu na pewno długo nie zapomną weselni goście. Zwróciliśmy uwagę, że w minioną sobotę (9 września) związek małżenski zawarli Jan i Aleksandra Fiałkowscy.

Zarówno oficer rowerowy jak i jego druga połówka są miłośnikami jednośladów. Poza tym pani młoda mieszkała bardzo blisko bazyliki. Dlatego Jan Fiałkowski zdecydował właśnie na rower jako środek transportu do swojej wybranki. Do Oli pojechał na cargobike'u – pojeździe przypominającym trochę rikszę. Oczywiście pan młody pedałował, a pani młoda była pasażerką.

- Mojej żonie bardzo podobała się podróż do Bazyliki św. Antoniego – mówi Jan Fiałkowski. - Co ciekawe, niektórzy uczestnicy uroczystości pochodzący spoza Śląska myśleli, że to taki nasz regionalny zwyczaj - śmieje się.

Tuż po mszy świętej od bramy głównej bazyliki ustawił się szpaler harcerzy i harcerek, którzy utworzyli dach z wioseł. - Kiedyś należałem do 6. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli tym, co dla nas przygotowali – mówi oficer rowerowy.

Zarówno ślub jak i wesele fotografowała Agata Weber. - Były już trabanty i „ogórki”, ale ślubny transport Oli i Jasia pobił wszystko. Ale czego innego można się spodziewać po rybnickim oficerze rowerowym? - śmieje się.

Może to czas zrezygnować z luksusowych limuzyn weselnych, dorożek i wybrać taki transport jak na zdjęciach?

https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,na-wlasny-slub-przyjechali-na-rowerze-niezwykle-wydarzenie-z-zycia-oficera-rowerowego,wia5-3266-34661-1.html

#rower #rybnik #wesele #slub
źródło: comment_yRNmbj1xIcubI2HuPIaxG6VAoZC8sx3c.jpg
  • 3