Wpis z mikrobloga

Ostatnio oglądając dokument arhona o Wiedźminie, zwrócił moją uwagę wypowiedź Macieja Miąsika o tym że CDP wcale nie jest takim "malowanym chłopcem" za jakiego chce uchodzić. Trochę mnie to zdziwiło bo bo słyszałem wcześniej o tym konflikcie, ale sądziłem że to była spięcie dotyczące wizji kolejnych części "wieska".
Czy wie ktoś coś o tym więcej i jest wstanie przedstawić o co chodziło?
Moment od 1:46:12 o który mi się rozchodzi.
#arhneu #cdprojektred #cdp #wiedzmin #witcher3 #witcher #arhn
gadsh - Ostatnio oglądając dokument arhona o Wiedźminie, zwrócił moją uwagę wypowiedź...
  • 16
@gadsh: Prawdopodobnie miał na myśli problemy z rozplanowaniem zadań w czasie, co skutkowało potężną liczbą nadgodzin w końcowych etapach projektów, szczególnie testerzy wręcz spali te kilka godzin dziennie w siedzibie i robili dalej. Jest na to (to znaczy nawał pracy przy końcówce projektu, typowe tam gdzie ciężej przewidzieć potrzebne nakłady pracy) jakieś specjalne słówko z angielskiego, ale zapomniałem. Także wbrew pozorom CDPR wcale nie jest uważany za szczególnie dobrego pracodawcę, zwłaszcza
@gadsh: Stawiałbym na atmosferę w firmie i warunki pracy. Ale jak bardzo Cię ciekawi ten wątek to są 2 rozwiązania. Spytać archona, może była dalsza część wypowiedzi której do filmu nie wrzucił, a drugim to przejrzenie jego wywiadów skoro mówi, że już wielokrotnie na ten temat się wypowiadał.
@Rience93: Dzięki. @gadsh: Z wykorzystaniem tego słowa udało mi się odnaleźć dłuższy tekst o CDPR, który pamiętam, że kiedyś czytałem, a tam m.in.:

Zaczerwienione oczy i zmęczone twarze pracowników. Jest już po ósmej wieczorem, a w biurach wciąż mnóstwo ludzi... – to pierwsze oznaki, że firma weszła w okres crunchu. Jest to branżowe określenie na długie okresy maksymalnie wytężonej, często bezpłatnej pracy przed premierą gry. Wszystko musi zostać sprawdzone i
@skk1993: Może z tym wielokrotnie to przesadziłem. Po prostu kiedyś śledziłem bloga w który Maciej prowadził i w linkach do wywiadów które udzielał na pytanie dotyczące jego zerwania współpracy z CDP, sugerował że było to związane z innym podejściem do produkcji kolejnych części.
@Jan_K: ja rozumiem że ludzie potrafią zrobić wiele... za pieniądze, ale tak się wyniszczać za darmo? tym bardziej że cdp jest najwyżej średnim pracodawcą.
@Xardin

ale tak się wyniszczać za darmo? tym bardziej że cdp jest najwyżej średnim pracodawcą.


Rynek tworzenia gier jest dość wąski, więc jeśli chcesz w nim pracować godzisz się na wiele. Tam wszyscy się znają jedna zła opinia może skreślić Ci karierę.

Poza tym przyświeca Ci myśl, ze robisz coś wielkiego i niesamowitego, poświecasz się temu bo jesteś jego twórcą. Twoje nazwisko pojawia się w creditsach, a Ty z dumą możesz mówić,
Nie chciałem żeby to jakoś agresywnie brzmiało xD. Tylko nie za bardzo rozumiem co mi chciałeś zarzucić w tam tym komentarzu.

@gadsh Tutaj w ogole sie nie zrozumielismy.

Pytasz o co dokładnie chodzilo temu ziomkowi z wywiadu ktory mowił o złej stronie CDP.

Ja polecam Ci przejrzeć jego wcześniejsze wywiady, ponieważ wypowoedzial się:

Wielokrotnie wczesniej juz poruszałem temat konfliktow w cdp i ciemnej strony


Czyli jak przejrzysz jego wczesniejsze wywiady to znajdziesz na pewno wywiad w którym mowi o tym wiecej xD

I jak piszesz do kogoś to albo uzyj "@" i wpisz
@skk1993 Wybacz że nie napisałem do ciebie bezpośrednio, zrzucę to na karb tego że nie jest w tym momencie najtrzeźwiejszą osobą na świecie.
Co do wypowiedzi samego Piotra Miąsika to śledząc jego wywiady nie odniosłem wrażenia żeby miał jakiś personalny konflikt z samym CDP-em, a bardziej odnosiło się to do wizji jaką mieli producenci kolejnych produkcji z tej serii. Odwrotnie do tego co przedstawił w samym dokumencie i jak się dowiedziałem od