Wpis z mikrobloga

@przepelnieniebuforu: Office 2007. Dzięki za ofertę, ale dane są wrażliwe (hasła do sieci i adresy WAN rodziny/znajomych) i nie mogę udostępnić tego pliku, po prostu się będę musiał narobić, żeby u sąsiada rodziców od nowa postawić router od monitoringu i to wszystko pospinać, bo się posypało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rogal7: nie, są same pliki poszyfrowane, już trochę poczytałem, zanim się tu pojawiłem. Pomyślałem, że może któryś z Wykopowiczów miał jakieś doświadczenia na tym polu walki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@costadelsol: Duuuuuuuuuuuuużo lepiej niż na samym CPU. Czas jest zależny od trzech czynników: skomplikowania i długości hasła (czas rośnie wykładniczo względem rozmiaru przestrzeni), informacji które Ty dostarczysz oraz szczęścia. Jeśli hasło jest słownikowe, to próbuj od najmniejszych słowników dla odpowiedniego języka i idź z rozmiarem w górę. Jeśli chcesz brutować, to postaraj się dostarczyć jak najdokładniejsze maski. Możesz też próbować połączenia metod. HC estymuje czas zakończenia.
@rogal7: hej, wczoraj męczyłem się z jednym błędem metodą brute force - bardzo banalnym - kopiowanie hasha z cmd zawierało "enter" w miejscu gdzie kończyło się okno wiersza poleceń. Dzisiaj na próbę odpaliłem na służbowym laptopie łamanie, ale dostałem komunikat, że może mi się komp usmażyć więc uruchomię to już we właściwy sposób koło 17 jak wrócę z pracy na domowej stacjonarce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@przepelnieniebuforu: to chyba zajmie trochę czasu, będę musiał stosować różne maski, używam bowiem haseł: mega prostych do totalnych głupot, np. qazwsx; haseł średnio mocnych do średnio istotnych spraw i tu chyba takie było, np. kwiatek2008! oraz haseł bardziej skomplikowanych powyżej 20 znaków do spraw istotnych (to nie było takie ważne). Same łamanie hasła z maską "6 małych liter" trwa 5 godzin przy obciążeniu karty 45% ( ͡° ʖ̯ ͡