Wpis z mikrobloga

@NapalInTheMorning: Gender gap w Polsce prawie najnizszy na swiecie, ale lewaki nadal bol dupia xD
Pozostala roznica to juz powoli granica bledu statystycznego, albo po prostu mniejszych umiejetnosci czy doswiadczenia, bo co by nie mowic jak kobieta rodzi dziecko to wypada prawie na 2 lata, 2 lata to wystarczajaco by miec dwie podwyzki albo awansowac z Seniora na Leada.
No ale trzeba pracowac i logicznie myslec by do tego dojsc.
  • Odpowiedz
https://www.forbes.com/sites/karinagness/2016/04/12/dont-buy-into-the-gender-pay-gap-myth/#17fb6be02596

@Aeny: Przecież nie potrafisz nawet dobrze tekstu przeczytać :D

Twoje " 73 centy do 1 dolara" oznacza, że gdy mężczyzna zarabia jednego dolara, to kobieta zarabia 73 centy. To oznacza, że jeśli mężczyzna zarobi 10 tys. dolarów, kobieta w tym czasie dostanie 7,3 tys. To jest mała różnica???

http://scientificbrains.com/people-with-higher-iq-makes-more-money-but-when-it-comes-to-making-boatloads-of-money-ha/

@Aeny: Tu jest podany związek między inteligencją i przychodami. Rozmowa tyczyła stanowisk.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: racja pomyliłem się nie 73 a 78 centy.
Im wyższe stanowisko tym wyższa pensja, prezes zarabia więcej niż sprzątacz itp itd więc możemy śmiało to przełożyć że osoby zarabiające więcej zajmuję wyższe stanowisko.

Dalej nie to nie oznacza że kobieta na każde 10 tysięcy zarobi 7,3 tysiące tylko to że wszyscy jeśli zarobią 10k to wszystkie kobiety zarobią 78 o ile przepracowali powyżej 35 godzin ( np faceci średnio pracują
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Czyli standardowo tworzenie bzdur i próby manipulacji (20 % róznica w płacach). Czarni statystycznie zarabiają mniej bo są mniej inteligentni - to fakt powszechnie znany. Najbardziej inteligentni są Azjaci. Kobiety zarabiają nieznacznie mniej głównie ze względu na swoje przywileje dotyczące macierzyństwa. A i tak różnica jest jedną z najniższych w Europie. No chyba że Eurostat jest prawacki.
  • Odpowiedz
Jest ich jednak o wiele mniej. Spowodowane jest to najprawdopodobniej szklanym sufitem,


@Cepion: dochodzi też mentalność kobiet, u mnie w pracy mężczyźni pracują około 3 lat i potem idą do firmy która lepiej płaci. Kobiety za to jęczą że źle płacą a na pytanie czemu nie zmienią odpowiadają że im tu wygodnie. Także faceci mają większe ciśnienie żeby zarabiać i są bardziej do tego zmotywowani. To nie jest kwestia fiutka czy
  • Odpowiedz
@proba1: zarabiam mniej od kolegi o kilka stów, wychodzi około o 20 % mniej. Konczymy takie same studia, obydwoje nie mieliśmy wcześniej doświadczenia typowego, za to ja pracuję pół roku dłużej od Niego w tej firmie. Także nie gadaj głupot
  • Odpowiedz
@SelinaKyle: A co ma pojedynczy przypadek do całej populacji?

Ja w swojej branży miałem czterokrotnie za szefa kobietę, raz faceta. Ich płace to w zależności od przypadku 6k-10k. Więc na tej podstawie mogę twierdzić, że kobiety rządzą rynkiem pracy w Polsce.
  • Odpowiedz