Wpis z mikrobloga

Ciekawi mnie, jakie były wasze powody zakupu Nintendo Switch.

Jeśli chodzi o mnie, to mam komputer, który uciągnie najnowsze produkcje (nie wszystkie na wysokich detalach), a do tego czasami podepnę sobie pada od Xboxa, bo komfort +10 przy platformówkach, ale mimo to zdecydowałem się na zakup Switcha.

Jestem w czasie studiów i chciałem, aby od teraz komputer nie kojarzył mi się z graniem, dlatego kupiłem sobie konsolę, żebym zdawał sobie sprawę, że chwytając do ręki nowe dziecko Nintendo, będę świadomie spędzał czas na graniu (za dużo ostatnio siedziałem w tematach produktywności). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Drugim powodem były ekskluzywne tytuły, m.in. Zelda czy Mario Kart, a już niedługo Super Mario Oddysey. Cieszy też fakt, że wszystkie gry sprawiają ogromną frajdę, a na dodatek swoje skupienie celują na grywalności, a nie w oferowanie kto wie jakich fajerwerków. Jakby jeszcze były dostępne wirtualne konsole, to byłbym wniebowzięty. Na szczęście, do wygodnego przywracania wspomnień z dzieciństwa posiadam jeszcze taki gadżet, który łączę ze swoim Samsungiem (wcześniej oklepywałem konsolówki na Xperii Play).

Ponadto, nie ma to, jak walnąć się na łóżku i zrelaksować z konsolą przed spaniem (tak wiem, na łóżku najlepiej walnąć się z czymś/kimś innym). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taka dywagacja z mojej oto strony.
Strasznie polubiłem społeczność tej konsoli. Codziennie lubię przejrzeć reddita, czy też troszkę mniej spopularyzowany tag na wykopie. Kocham was miraski. ()

#nintendoswitch #nintendo
  • 11
@Pyxelr: No tak generalnie to ja jestem PCMR ale właśnie za sprawą tego, że jest to inny sprzęt od reszty wiodących producentów. Exy są według mnie ciekawsze a reszte gier mogę ograć na kompie więc wiele do zaoferowania kombajny multimedialne sony i ms nie mają. A przenośność NSa sprawdza się idealnie jak gdzieś idę ze znajomymi chociaż nie do końca w tym celu chciałem nabyć konsolę. A co do społeczności to
@Pyxelr: też gram głównie na PC, a Switcha kupiłem właśnie jako odmianę od kompa
po części dla exclusivów, zwłaszcza Zeldy na początku, ale i Mario Kart okazało sie też strzałem w 10 i Mario Odyssey na taki się zapowiada

do tego liczę na więcej fajnych jrpgów ;)

Ponadto, nie ma to, jak walnąć się na łóżku i zrelaksować z konsolą przed spaniem


@Pyxelr: i to też był niemały powód, podobnie
@Vuhaj: Gdy gra wychodzi zarówno na PC, jak i Switch, to odbiera mi to chęć zakupu na platformę Nintendo, tym bardziej, kiedy na PC jest taniej i wydajniej.
Muszę przewertować Twittera. :D

@epi: Z jrpgami jeszcze do czynienia nie miałem, ale będę musiał spróbować, skoro tak zachwalacie na tym tagu. :)
Gdy gra wychodzi zarówno na PC, jak i Switch, to odbiera mi to chęć zakupu na platformę Nintendo


@Pyxelr: to zależy imho, jaka gra ;)

ja na Switcha kupiłem Shantae, Wonderboya, Snake Pass czy I am Setsuna, bo aż się prosi, by w te gry grać przenośnie, do tego jakoś zbytnio jakościowo czy cenowo od PC nie odstają

ale już Rime wziąłem na PC, bo była sensowna cena na gogu, o
@epi: Zgodzę się, że niektóre tytuły z tego zakresu warto posiadać w wersji przenośnej. U mnie jest to Sonic Mania, a zapewne niedługo Rayman czy Wonderboy.
Mam na myśli raczej gry pokroju DOOM czy Wolfenstein, które lepiej spiszą się na PC (fpsy - myszka, a do tego lepsza grafika i wydajność).
@Pyxelr: ja przez chwilowy hejt na switcha na wypoku. Pewnie bym się nawet nie dowiedział o jego istnieniu, ale stulejki co chwile pisały na głównej jaki to switch #!$%@?, ze się rysuje, ze przestarzały. A jak wypok coś hejtuje to znaczy, ze to jest dobre. Wiec kupiłem. Później dołożyłem do niego 3DS XL ( ͡° ͜ʖ ͡°)