Wpis z mikrobloga

Pitol, że najważniejszym zadaniem polskiej polityki względem Niemiec jest uświadomienie Niemcom, że są winni okropnościom IIWŚ. Ciesz się z sukcesu partii, które przywódca nawołuje do dumy z drugowojennych osiągnięć Wehrmachtu, a inni jej członkowie obwiniają Polskę za wybuch tej wojny.

#polska #niemcy #polityka #bekazpisu #neuropa #4konserwy #afd
Pobierz adam2a - Pitol, że najważniejszym zadaniem polskiej polityki względem Niemiec jest uś...
źródło: comment_X6D4WHAZCzUSGWHBNBUXGo86GzqLq3WM.jpg
  • 16
@adam2a Cieszyc sie mozna z tego, ze Merkel bedzie slabiutka w nowym rozdaniu. Wiecej tarc wewnetrznych, zagrozenie skretu w strone nie po linii otwartej Europy frau Merkel, a wiec oslabienie Niemiec jako takich
nasza sila to wypadkowa sily naszych sasiadow, powinno nam zalezec na slabosci naszych sasiadow
Jak to się skończyło to każdy wie z historii


@fierce: Skończyło się tak, że odrzuciliśmy bardzo złą ofertę, licząc, że sojusznicy nie okażą się skończonymi #!$%@? i będzie tylko źle. Nie możesz się kierować zakończeniem historii, bo decyzje zostały podjęte przed jej rozstrzygnięciem i musisz pamiętać ile zależało od Polaków.

prawacy nie ogarniają że najlepiej jak prawactwo jest tylko w ich kraju


@rasmor: Hitler był przedstawicielem narodowego socjalizmu, nie prawactwa
@Heninger: uwaga cytuję samego siebie bo nie rozumiesz co napisałem:

Skończyło się tak, że odrzuciliśmy bardzo Z Ł Ą ofertę


skoro już sobie wyjaśniliśmy jakie stawiano nam warunki (eksterytorialna autostrada) trzeba poruszyć drugą kwestię:

Polacy nie wiedzieli jakie plany ma Hitler oraz jak bardzo się one zmienią pod czas wojny. Nie można tego oceniać przez pryzmat efektu końcowego. Gdyby wiedzieli, że WB i Francja nas wystawi zachowaliby się zupełnie inaczej.
@jestem_na_dworzu a to pełna zgoda
Ja też uważam -że gdy zaczęło robić się gorąco powinnismy przystac na warunki rzeszy i de facto przepuscic go na sowietow samemu przeczekując zamieszanie... Juz Pilsudzki mowil ze polska pod żadnym pozorem nie może pierwsza wstepować do wojny...

Przepraszam że pochopnie wyjechalem na ciebie ale Niemcy raczej dali nam wtedy ultimatum nie oferte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jestem_na_dworzu: @Heninger: prawak to stan umysłu, tak samo jak lewak. Ciężko dzisiaj używać podziału na lewicę, prawicę i centrum gdy musimy wziąć pod uwagę przynajmniej dwie płaszczyzny jak nie więcej. Czy Hitler był bardziej prawicowy bo narodowy czy lewicowy bo socjalizm? To może to był centrysta, wyznajacy najgorsze idee z obu stron?