Wpis z mikrobloga

@robbiesztuczki: Silikonem bardzo łatwo się fuguje. Wystarczy nakładać w szczelinę, spryskać wodą z mydłem bądź płynem do szyb i ściągać takimi kostkami do silikonu, mają różnie zaokrąglone rogi, więc można kontrolować jak fuga ma wyglądać. Jeśli nie jest tego dużo to warto. A z czyszczeniem to zależy w jakich warunkach to ma działać. Jeśli na podłodze to bez sensu. Nie mniej wymaga to nieco wprawy, żeby się nie #!$%@?ć. Natomiast nadmiar
i.....j - @robbiesztuczki: Silikonem bardzo łatwo się fuguje. Wystarczy nakładać w sz...

źródło: comment_hsjKPwh5HHvlY3CCQXULNW2zBdy7TlqN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@robbiesztuczki: Raczej fuga zalecana, silikonem to od biedy jak kawałek chcesz gdzieś zarobić. Pomyśl też o szkle lakierowanym, z nadrukiem. Ostatnio modne. Nie wiem skąd jesteś, ale jakby co to mogę coś takiego ogarnąć jak blisko, za niewielkie pieniądze. W sensie nie wielkie jak na rynkowe ceny. A fugę kłaść to też żadna filozofia. Teraz Panie wszystko na YT jak zrobić, więc da radę ogarnąć jak się nie ma dwóch lewych
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: Póki co zdzieram podłogę i ściany z salonu by zrobić tam gładzie i wylewkę więc kuchnia jest zagracona :/ ale na PW mogę pokazać co zaplanowaliśmy do wykonania w kuchni i zdjęcia PRZED zagraceniem „okołoremontowym” :)
  • Odpowiedz
@robbiesztuczki: Jeżeli masz często to myć, to polecam epoksyd. Jest trochę droższy od zwykłej cementowej fugi, ale możesz nawet wrzątkiem cały dzień na to lać. Jak masz jakieś pytania to wal bez pardonu, służę pomocą ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@dewolto czy do zastosowań kuchennych lepszy będzie epoksyd ? Czy fuga akrylowa ? (Chodzi o łatwość czyszczenia i żeby tłuszczu nie chłonęło), zwykłej cementowej nawet pod uwagę nie brałem
  • Odpowiedz
@robbiesztuczki: Z doświadczenia wiem, że epoksyd sprawdzi się zarówno w kuchni jak i łazience. Z fugą akrylową rzadko miałem doczynienia. Z czystym sumieniem polecam epoksyd, firma mapei ma fajne palety kolorów. Akryl może się wydrapać, a żywica zawarta w składzie epoksydu utwierdzi ją na tyle mocno, że, żeby ją wydrapać potrzebujesz szlifierki.
  • Odpowiedz