Wpis z mikrobloga

Chodzi mi o stworzenie listy filmów i seriali, które są jakąś podstawą


@Amestris: Podstawą do czego? Rocky i Ojciec Chrzestny zna każdy głównie dlatego, że te filmy były (i chyba są nadal) męczone w TV. Nie da się stworzyć takiej listy, dla mnie każdy "powinien" obejrzeć np Odyseję Kosmiczną, Under The Skin albo Beyond the Black Rainbow ale co z tego, skoro większości i tak się nie spodoba ;)
@nine Może źle sformułowałam. Chodziło mi właśnie o tamke populaenw pozycje, które zna każdy, niekoniecznie powinien. Masz rację, każdy ma inny gust.
@Amestris: Chłopcy z ferajny, Dawno temu w Ameryce, wszystko od Kubricka , Wściekłe psy, Pulp Fiction, To nie jest kraj dla starych ludzi, wszystkie części ojca, Czas apokoalipsy!, Leon zawodowiec, Łowca jeleni, Łowca androidów, Obcy, 12 gniewnych ludzi, Utalentowany pan Ripley, American psycho, Złap mnie jeśli potrafisz, Artysta (2011), Siedem, Planeta Skarbów, Witaj w klubie, Adwokat diabła, Buntownik z wyboru, Morderstwo pierwszego stopnia, Lod nad, Przerwana lekcja, Psychoza, Czas zabijania, Mechanik
@Amestris: Podróż na Księżyc (1902), Metropolis, jakikolwiek film Chaplina i Bustera Keatona, Frankenstein (1931), King Kong (1933), Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Czarnoksiężnik z Oz, Obywatel Kane, Casablanca, Sokół Maltański, W Samo Południe, Deszczowa Piosenka, Okno na Podwórze, 12 Gniewnych Ludzi, 7 Samurajów Siódma Pieczęć, Psychoza, Goldfinger, Dr Strangelove, Dobry, Zły i Brzydki, Absolwent, Planeta Małp (1968), Odyseja Kosmiczna 2001, Dziecko Rosemary, Mechaniczna Pomarańcza, Egzorcysta, Chinatown, Szczęki, Monty Python i Święty