Wpis z mikrobloga

Pomocnik mający wszystko - takie dziś pytanie dostałem. Po rozmyślaniu stwierdzam, że Paul Scholes. Zadziorny w defensywie, z dobrym odbiorem i wślizgiem. Genialny strzał i jeszcze genialniejsze podania.

Gdzieś wydaje mi się jednak niedocenionym piłkarzem. Na pewno niedocenionym na skalę swoich umiejętności i przede wszystkim tego jak wiele dawał drużynie.

Serio, ciężko znaleźć kogoś tak dobrego w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Czasem przychodzi mi na myśl jakiś modrić, ale to też jednak gorsze niż Scholes. Luka też ma wszystkie te walory, ale jednak nie na tym poziomie.

Scholes jest jak dla mnie jednym z najbardziej niedocenianych geniuszów piłki. Każdy fan gdzieś go tam w głowie ma, wie że istniał, ale prędzej wyróżni innych. A Paul to zawodnik, który gdyby dziś miał 30 lat - grałby w podstawowym składzie każdego klubu, każdej reprezentacji i był jego kluczową postacią.

Szkoda, że taki trochę odsądzony od czci, bo wiele genialnych piłkarzy grało obok niego. Jednak uważam, że bez Scholesa nie byłoby sukcesów Fergusona. To był jego najlepszy możliwy chłopak.

No i nie widzę nikogo mającego to co miał Paul. Czyli perfekcja w grze ofensywnej i #!$%@? w defensywie. Łączył to, na co dziś potrzeba dwóch zawodników.

#pilkanozna #unite
  • 8
@oiio: nie był wirtuozem ani geniuszem xD Hm zależy czy chodzi o najlepszego pomocnika czy takiego kompletnego o którym piszesz. Scholes nie miał dryblingu i gry głową co miał Zidane :) a znowu Zidane nie był aż tak dobry w defensywie.
Ja jeśli chodzi o samą idee środkowego pomocnika to najlepszym jest Xavi Hernendez. Technika, wizja, ostatnie podania i regulowanie tempa gry i swoiste dyrygowanie zespołem. To on prowadził Hiszpanie i
@tehSpirit: Ja mówię po prostu o pomocniku kompletnym, który był wybitny w każdym rzemiośle pomocnika. Xavi był perfekcyjny w rozegraniu, ale miał spore braki w defensywie. Także nie powiem ci kto był lepszy, czy Xavi, czy Scholes. Niemniej gdybym był trenerem i mógł sprowadzić jednego z nich ze swoich najlepszych lat, jednak wybrałbym Paula. Bo ona miał wszystko na najwyższym poziomie i dla całej drużyny to był klejnot w koronie którego
@oiio: racja, zgodzę się z tym. Ale takich piłkarzy o takiej charakterystyce już nie będzie, to były zupełnie inne czasy a szkoda bo obecnie jest na pęczki znakomitych młodych skrzydłowych, bądź napastników a teraz tak na szybko analizując jakichś młodych rozgrywających na wysokim poziomie i w młodym wieku to chyba tylko Thiago Alcantara, A takiego Scholesa? to już chyba nie da się odnaleźć
@tehSpirit: A ja uważam, że się znajdą. Już wyżej napisałem, że Luka modrić jest świetny, ale moim zdaniem trochę go blokuje klub w którym gra i liczba ofensywnych gwiazd, więc pokazuje tylko część swojej palety zagrań i umiejętności.

Wszystko po prostu musi paść na żyzny grunt. Dzisiaj piłka (co słusznie zauważyłeś) bardzo się wyspecjalizowała i trzeba być idealnym w kilku swoich zadaniach, a resztę zostawić innym. Jednak jak się trafi drugi