Wpis z mikrobloga

W zeszłym tygodniu byłem w 3-dniowej podróży służbowej w Szwecji, spędzając cały dzień w Malmo. Przed wizytą rozmawiałem z kilkoma osobami (pytałem również na wykopie) odnośnie miejsce wartych obejrzenie itp. Sporo osób ostrzegało mnie, iż poziom bezpieczeństwa w Malmo jest delikatnie mówiąc niski, a tak to wyglądało z mojej strony:

Obawy o bezpieczeństwo są dla mnie całkowicie bezpodstawne, czułem się całkowicie bezpieczny- nikt do mnie nie strzelał (tak jak ktoś sugerował), nikt do mnie nie celował, kurcze, nikt mnie nawet nie zaczepiał (poza osobami rozdającymi ulotki, z jedną z dziewczyn nawet całkiem w porządku się rozmawiało).
W Malmo jest sporo zielonych terenów, ogólnie teren jest bardzo ładnie zagospodarowany, dużo placów zabaw, sporo bawiących się dzieci.
Słyszałem też bardzo dużo polskiego języka, widziałem polskie sklepy- więc polskich akcentów również nie brak.

Osobą zastanawiających się czy zwiedzić Malmo polecam jak najbardziej, zła sława, którą jest owiane miasto jest zdecydowanie przesadzona (@AvantaR- wołam, bo chyba Ty się pytałeś)

#malmo #szwecja #podroze #mojezdjecie

T.....2 - W zeszłym tygodniu byłem w 3-dniowej podróży służbowej w Szwecji, spędzając...

źródło: comment_Pldr2d8x3jGBD1y8tAc2OGl3wBWc7frF.jpg

Pobierz
  • 17
@brainac: Mi również nie chodziło o miejsce zamieszkania- jest sporo osób, które nie mają tak jak mówisz "wioskowej mentalności", które sporo miejsce zwiedziły, nie boją się tego, ale mimo wszystko unikają na przykład Malmo, bo utarł się gdzieś stereotyp.
Rozumiem co chcesz powiedzieć, jednak to już nie jest tak jednoznaczne, że jeżeli ktoś odradza wyjazd- to "wsiowy głupek".