Wpis z mikrobloga

Wysłałem paczkę usługa Paczka+ Ekspres z Krakowa do Warszawy( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chyba będzie to trwało 3-4 dni.

Urząd nadania: UP Kraków 4
Usługi komplementarne/dodatkowe:
Ekspres
Ubezpieczenie
Masa: 10.02 kg

Status przesyłki:
Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Nadanie 2017-09-25 13:31 UP Kraków 4
Wysłanie przesyłki 2017-09-25 15:04 UP Kraków 4
Nadejście 2017-09-25 17:35 WER Kraków
Wysłanie przesyłki 2017-09-27 00:05 WER Kraków
Nadejście 2017-09-27 08:33 WER Warszawa

#poczta #paczka #paczka+ #pocztapolska
  • 9
@kommie: jak termin minie, to odszkodowanie jak poniżej. Ale śledzenie poglądowe, więc można się upewnić czy odbiorca faktycznie jeszcze nie dostał.

Regulamin świadczenia niepowszechnej usługi pocztowej Paczka+ w obrocie krajowym dla klientów bez zawartej pisemnej umowy

§ 26

5. Usługę uważa się za nienależycie wykonaną:

1) jeżeli doręczenie przesyłki albo pozostawienie zawiadomienia o podjętej próbie doręczenia albo przekazanie zawiadomienia o nadejściu przesyłki przeznaczonej do odbioru w punkcie odbioru albo punkcie partnerskim
@kommie: skoro faktycznie nie ma i nadana 25.09, godz. 13:31, to można reklamować opóźnienie już 27.09.
Przez e-mail albo formularz https://ereklamacje.poczta-polska.pl

§ 29. 1. Reklamację z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usługi można wnieść:

3) z tytułu opóźnienia w doręczeniu przesyłki w stosunku do gwarantowanego terminu doręczenia – po upływie tego terminu.
@wkto Odkopie, bo mam podobny problem. Po pierwszym dniu roboczym, czyli należy interpretować, że jeśli mam ekspres to mają to dostarczyć na dzień po nadaniu?
@scopeno: zależy od usługi, czy termin jest gwarantowany/regulaminowy, czy jedynie szacowany.

Plus wydłużyli terminy dla niektórych paczek (więc obecnie "Paczka+ Ekspres" może wynosić D+2). Można sprawdzić skrócony opis w zakładce Reklamacje albo w regulaminie danej usługi.

Jednak jak któraś z innych usług ma gwarantowane D+1, to tak, znaczyłoby to, że ma dotrzeć na kolejny dzień po nadaniu (zwykle zakładając wysłanie przed 15 oraz brak dni wolnych, ani sobót). Tylko trzeba sprawdzić