Wpis z mikrobloga

Partia Rakłem po raz kolejny popisuje się nieuczciwą przewagą nad konkurencją w postaci zdolności do czytania przyszłości z fusów. Na szczęście logikę gwałcą na tym samym poziomie co reszta ale wynika to tylko z faktu, że w tej materii osiągnięto już wszystko co się dało.

Jak tam #bron? Często podszeptują wam spluwy żeby z sobą skończyć? Projektu, jeszcze nie czytałem, więc nie wiem jeszcze co o nim myśleć, intuicja podpowiada, że jak #razem czegoś nie lubi to może być dobre, ale oni chyba nie czytają niczego poza memami i fusami.

#bron #razem #polityka
HeadH - Partia Rakłem po raz kolejny popisuje się nieuczciwą przewagą nad konkurencją...

źródło: comment_ihxOxZvh4loF7eDvhsSC59BF3lodv5XR.jpg

Pobierz
  • 47
@Haqim: Przecież napisałem, że nie czytałem jeszcze projektu, nie mam pojęcia czy ją popieram(pewnie nie). Wrzuciłem efekt wysiłku intelektualnego razemków, którzy stwierdzili że broń = więcej samobójstw i brutalniejsza przemoc domowa.
@HeadH: Oczywiście. Uczelnie prowadzące badania w tej sprawie wróżyły tylko z fusów. Czytałeś pewnie te różne opracowania i na tej podstawie wyciągasz wnioski. To przecież nie jest tylko potrzeba rozrzucania po świecie wszystkiego co ci ślina na język przyniesie. Naoglądałeś się filmów o kowbojach i broń jest taka fajna. Co za debil twierdzi, że łatwiej się zabić naciskając na spust i umierając natychmiast, niż rozcinając sobie ręce, albo wieszając się i
@HeadH: Oczywiście twoje projekcje o wróżeniu z fusów wyważonej opinii o ryzyku zwiększenia liczby samobójstw związanej z łatwą dostępnością do broi są już spoko, co? Moja opinia na twój temat wynika z bzdur które piszesz, twoja z niewiedzy na temat, o którym sięwypowiadasz
@lowca_chomikow: Sęk w tym, że w Polsce jest łatwy dostęp do broni, choć wydaje się niektórym, że to nieprawda, nie mam nic przeciwko obecnym regulacjom. Wolałbym raczej liberalizację przepisów o mirze domowym i ekscesie przy kontratypie obrony koniecznej.

Jakbym chciał się zabić też wybrałbym broń zamiast się szarpać z liną albo ryzykować tabletki, nie ma w tym nic dziwnego. Gdybym tej broni nie miał, z braku laku wybrałbym coś innego.

No
@HeadH: Miałeś kiedyś myśli samobójcze? Siedziałeś kiedyś z nożem pół dnia zastanawiając się jak bardzo będzie bolało jak sobie rozetniesz mięso, żyły i nerwy żeby się potem powoli wykrwawić? Zakładam, że nie, bo gdyby tak było, to nie pisałbyś takich głupot.

Kukizowcy chcą, żebyś mógł wziąć karteczkę od lekarza rodzinnego i z jego zgodą mógł kupić broń. Niezależnie od tego jak oceniasz obecny stopień trudności dostępu do broni, to pomysł Kukiza
@lowca_chomikow wy, niewolnicy umysłowi, uważacie, że człowiek nie ma prawa decydować o tym, co i jak zrobi ze swoim życiem. To logiczne, bo w końcu niewolnik to własność pana. Ale nie pisz, że tu chodzi o jakąś troskę i empatię, bo wówczas zrobi się bardzo żałośnie. Po prostu jeden lubi wolność i swobodę, a drugi - gdy pański but na karku wgniata mu mordę w pokryte błotem i gnojem obejście czworaków.

Lepiej,
Ale nie pisz, że tu chodzi o jakąś troskę i empatię, bo wówczas zrobi się bardzo żałośnie.


@Pantokrator: Jestem blisko związany z kimś, kto teraz byłby martwy gdyby miał dostęp do broni, więc łaskawie trzymaj swoje łapska precz od moich intencji, bo w przeciwieństwie do fetyszystów braku regulacji opieram swoje poglądy na trosce o ludzi, a nie na dostawaniu wzwodu nad oderwanymi od rzeczywistości ideami.

Aha i jeszcze jedno - źródło
@Pantokrator:

jaki problem zabić się bronią czarnoprochową?


Taki problem, że badania i statystyki nie odnotowują istotnego wpływu dostępności takiej broni na liczbę samobójstw, a broni współczesnej odnotowują. W dzisiejszym świecie chłopska logika rodem z XIX wieku, jaką tu prezentujesz, to trochę za mało, by analizować rzeczywistość. Od tego jest właśnie nauka, o której Kukiz i Korwin nie mają pojęcia, by móc robić to trafniej i z większą korzyścią dla społeczeństwa. Ty
@lowca_chomikow: hahahaha,toz teraz sie zapisujesz na strzelnice,przechodzisz badania jakies pol roku kursow i wsio,masz wlasną giwere,i co?
Nie twoja sprawa co kto robi z bronią,dla mnie to bedzie ulatwienie bo jestem zafascynowany murzynskimi gangami w usa i chcem sobie podobny zorganizowac w moim Olsztynie,tzn ja mam w #!$%@? broni bo dziadek i ojciec to mysliwi natomiast zalezy mi na szybkim dozbrojeniu moich ludzi
Kazdy powinien miec prawo do posiadania broni na
@lowca_chomikow: Wow bardzo osobisty post, nie sposób nie pomyśleć, że w pewnym stopniu tłumaczy nienawiść neokomunistów do ludzi którzy sobie radzą w życiu.

Rzuciłem okiem na abstrakty, oczywiście rośnie skuteczność prób samobójczych, inne wskazują całkiem naturalny wzrost alternatywnych środków.

States with stricter handgun control laws in 1968 were shown to have lower suicide rates by firearms both in 1960 and in 1970. These states also had higher rates of suicide by
@lowca_chomikow
@lowca_randroidow czyli samobójcy to #!$%@? debile, skoro nie rozumieją, że czarnoprochową mogą się zabić, więc woleliby brać udział w i tak powolnym procesie zdobywania broni na proch bezdymny. Skoro to tacy totalni idioci, to widocznie nie warto się nimi przejmować.

@HeadH w Polsce mamy już w sumie powszechny dostęp do broni od paru lat (czarnoprochowej), więc nic się nie powinno zmienić, no chyba, że jak wspomniałem, samobójcy to idioci, gotowi miesiącami
@Lord6Infamous:

hahahaha,toz teraz sie zapisujesz na strzelnice,przechodzisz badania jakies pol roku kursow i wsio,masz wlasną giwere,i co?

Pół roku to więcej niż pół dnia, albo tydzień kiedy masz emocjonalny dołek. Obecne procedury sprawiają, że jak ktoś faktycznie nie ma potrzeby posiadania broni to raczej się o nią nie stara, więc jest mniejsza szansa, że w chwili impulsu, gdy będzie chciał tej broni użyć w jakimś szkodliwym celu będzie miał do niej
@HeadH: jestem za powszechnym dostępem, ale rakłem ma tu minimalnie rację - samobójstwa z bronią są w ponad 90% udane, więc jest wzrost liczby vs liczba prób. Ale na tej zasadzie można zakazać wieżowców (powyżej 15 piętra szanse przeżycia są nawet niższe) i liczba skutecznych samobójstw niby też by niby spadła.