Wpis z mikrobloga

Dziś po ośmiu latach , zakończyłem działalność gospodarczą w #polska . Od czerwca jestem na #islandia i zostanę u raczej dłużej. Moja firma zajmowała się #handel. Jakoś #platformaobywatelska wytrzymałem , jednak #dobrazmiana #pis mnie wykończyła. To jak nasza ojczyzna jest zarządzana w kwestiach ekonomicznych , przypomina mi pewną anegdotę , o pięknym domu w środku lasu w którym pali się meblami.
Jeśli to czytasz i chcesz założyć swoją firmę w Polsce to zastanów się dobrze , ale tak bardzo dobrze.
Ja tu zarabiam na czysto 12 tyś PLN i jestem doceniany , życie jest bezproblemowe i tylko czasem mi szkoda tych lat , które spędziłem w kraju , okradany, zniewolony i gnojony przez tych z lewa i prawa.

#polityka #firma #oswiadczenie
  • 11
@Kerwantez: Ja będę przenosił firmę dopiero za pół roku. W sumie trwałem 13 lat. Przeżyłem rządy Belki, pierwsze rządy PiSu, 2 x Platformy, ale tych rządów nie przetrzymam. Ja robię myk, że firma będzie na brata, który wyjechał z żoną na kontrakt do Irlandii. Z racji tego, że i tak nikt nie jest w stanie sprawdzić czy usługę robił on czy ja to jest luzik. W Polsce będą mi przysługiwac wszelakie
@Kruva:
- wzrost kosztów zatrudnienia
- emigracja ( większość moich klientów , to byli młodzi ludzie , którzy opuszczali kraj w poszukiwaniu pracy)
- zubożenie społeczeństwa ( ludzie wybierają tańsze punkty handlowe , oddalone nawet o kilka kilometrów od punktu zamieszkania. Nie jestem w stanie z nimi konkurować , gdyż jestem obłożony wieloma opłatami na rzecz państwa i nie jestem dotowany z Banku Światowego jak KAŁfland)
- ustawa hazardowa ( to
@Kerwantez: Oh, to że nie możesz sobie pograć u zagranicznych buków i uniknąć opodatkowania ewentualnych wygranych to ja wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Musiałeś na tym nieźle zarabiać skoro tak bardzo to odczułeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)