Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest w tym Berlinie z biletem miesięcznym? Muszę zamówić sobie jakąś kartę czy mogę normalnie kupić gdzieś na dworcu? A może da się kupić taki w apce?
I jakie opcje na bilet miesięczny w strefie AB są najkorzystniejsze?

Przymierzam się do zakupu i trochę jestem zagubiony w niemieckim systemie. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc!
#berlin #niemcy
  • 34
@Vincenzo: dzięki! Chyba udało mi się to zrobić. W sensie - musiałem podać tylko numer IBAN i adres. Zastanawiam się czy będą wymagać czegoś jeszcze bo chyba sam numer karty bez daty ważnosci itd nie pozwoli im na pobieranie opłat?
@holdfast: już wykupiłem miesięczny - będę miał od listopada abonament - dzięki temu będę miał trochę taniej. Ostatecznie przekonałem się do tej formy z uwagi na to, że mogę przerwać ten abonament z miesięcznym wypowiedzeniem.
Poza tym chyba dzięki temu będę mógł korzystać z promocji z zabraniem drugiej osoby za darmo w weekend oraz od w dni robocze po 20? Czy się mylę @Vincenzo: ?

Mam nadzieję, że wszystko dobrze
Dla potomnych którzy szukają jak kupić bilet miesięczny w Berlinie.

Wszedłem na tę stronę i wybrałem pakiet który najbardziej mi odpowiadał oraz wypełniłem dane adresowe i nr. IBAN z karty bankowej. Prawdopodobnie wyślą mi jakieś potwierdzenie i kartę w ciągu 2 tygodni.

W październiku 2017 cena za roczny abonament w strefie AB w Berlinie to 761 euro. Przy płatności z góry - 728 euro.

Mapa stref ABC jest na stronie BVG.