Wpis z mikrobloga

@Scybulko:

Gdyby chcieli wprowadzić dyktaturę to mieli na to czas, nie oddaliby władzy etc. A zmiany w prawie, Trybunale czy sądownictwie robiła też koalicja PO/PSL. Za to teraz rękami uległego Tuska oddamy suwerenność Brukseli czyli de facto Berlinowi, który zawsze układa się z Rosją kosztem (bezpieczeństwem) naszego regionu i swoich interesów.
  • Odpowiedz
@oydamoydam: jak ktoś mówił że demokracja się "skończyła" to histeryzował, ja akurat jakoś wielu takich głosów sobie nie przypominam. Natomiast wybitnie dziwny powód do tryumfu sobie teraz znalazł, że jednak PiS oddaje władzę a ludzie mówili że nie odda. Debile, którzy się bali o stan demokracji w swojej ojczyźnie, hahaha.

Trochę mi umyka gdzie tutaj RiGCz, jest teraz tysiąc bardziej inteligentnych analiz i istotnych kwestii które potrzebują uwagi, no ale to
  • Odpowiedz
@oydamoydam:

Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem,

nie byłem komunistą.

Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem,

nie byłem socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem,

nie byłem związkowcem.

Kiedy przyszli po Żydów, milczałem,

nie byłem Żydem.

Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować

może twardoch powinien trochę więcej na historii się skupić, może nie wie jak tworzą się wszelkiej maści rządy autorytarne.
  • Odpowiedz
@pmts na tym polega demokracja że żyjemy w państwie które szanuje trójpodział władzy i to że rządzący w zupełności zawłaszczają sobie sądownictwo jest bezpośrednim atakiem na demokrację
  • Odpowiedz