Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
mam pytanie dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego, tego jak długo przysługuje po rzuceniu studiów. Mam dość powaloną sytuację życiową ostatnimi czasy, rzuciłem studia w zeszłym roku, po prostu je olałem, w USOSie wciąż widnieję jako student, listu z uczelni nie dostałem. W tym roku na żadną uczelnię się nie zapisałem, nie pracuję, chociaż planuję to zmienić ale na pewno jeszcze nie w najbliższych tygodniach, obecnie latam tylko po psychologach i psychiatrach próbując ogarnąć swoje życie i chciałem wiedzieć jak wygląda sytuacja z ubezpieczeniem w takiej sytuacji. Znalazłem informację o tym, że ubezpieczenie kończy się 4 miesiące od zakończenia nauki, pytanie tylko jak to jest liczone. Czy będą to 4 miesiące od momentu gdy otrzymam list o skreśleniu z listy studentów czy też są to 4 miesiące od zakończenia roku akademickiego, który też nie wiem czy formalnie kończy się w czerwcu czy we wrześniu. Czy ktoś może ogarnia temat? Czy uważacie, że wciąż przysługuje mi ubezpieczenie, a jeśli tak to jak długo?
#nfz #medycyna #sluzbazdrowia #lekarze #prawo #studia #studbaza #pytanie #pytaniedoeksperta #przegryw
  • 2