Wpis z mikrobloga

Jeden z dwóch ostatnich liniowych Ikarusów 280 w Płocku, są to ostatnie egzemplarze tego modelu używane liniowo w północnej Polsce. Na południu zostały jeszcze 32 sztuki - 21 w Częstochowie, 10 w Bielsku Białej i 1 w Kędzierzynie-Koźlu.
zdjęcie za phototrans, maj 2017
#autobusyboners #ikarus #ciekawostki
Pobierz I.....0 - Jeden z dwóch ostatnich liniowych Ikarusów 280 w Płocku, są to ostatnie egz...
źródło: comment_cZijLdlV5D1OGKZpeFPBqhU8XT0YVb9K.jpg
  • 11
@Ikarus_280: Ale jak miały MANa to się nie mieścił w komorze i musieli stosować trik z zamianą drzwi :) Z tego co pamiętam to te "Many" to miały niezłe odejście z przystanku!

Tak z ciekawości: Kojarzysz może stronę przegubowiec.pl ? Zniknęła już trochę czas temu, a szkoda, bo miala genialne opisy Warszawskich autobusów, zarówno aktualnych, jak i historycznych, z przedwojennymi włącznie. Nie wiesz może, czy gdzieś to archiwum przetrwało?
@Mibars: ja za to tęsknie za stroną odtimery.com , która już kilku miesięcy jest w przebudowie i nie działa, a były tam interesujące mnie dane, np. produkcja Jelczy Ogórków w latach 80(interesuje mnie jak duże to były liczby, bo szybko zniknęły z dróg, i ciekawi mnie na ile to kwestia niewielkiej produkcji, a na ile kwestia niewielkiej trwałości tego modelu)