Wpis z mikrobloga

Pomijając wykonanie to sama idea harcerstwa jest w sumie zajebiście fajna, chciałbym sobie tak zdobywać pomału różne odznaczenia od najłatwiejszych (rozpalenie ogniska itd.) do takich bardziej hardkorowych, jak np. survival w lesie przez 3 dni z nożem i zapałkami. To ma potencjał i w sumie żałuję, bo jak byłem dzieciakiem to harcerstwo w moich okolicach nic fajnego nie robiło, więc nawet nie spróbowałem. Ehhhh
#oswiadczenie #harcerstwo trochę #zalesie
  • 9
@KtoreSaNaNie: ale wiesz że jak jesteś w wieku akademickim to bez problemu w większym mieście znajdziesz krąg ludzi w twoim wieku którzy chętnie zrobią z tobą wypad w las?Jak chcesz to możesz nawet pomóc organizować zbiórki,biwaki itd Znam wiele drużyn które mają niedobory kadrowe.Musisz tylko napisać,dać się poznać
@KtoreSaNaNie: tak to właśnie wyglądało kiedy należałem do harcerstwa. Wypady do lasu, nauka rozpalania ogniska jedną zapałką, odznaczenia od wyższych stopniem. Dla młodego, niedojrzałego mężczyzny fajna sprawa, tym bardziej, że harcerki też były ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moim zdaniem to dużo ciekawsze i pożyteczne w tym wieku od bycia np. ministrantem
Idea harcerstwa jest ponadczasowa, to wychowanie młodego człowieka i kształtowanie jego charakteru poprzez stawianie wyzwań. Wchodzi w to praca w małych grupach, zastępach, szóstkach u zuchów. kiedy ktoś zastanawia się, co dało komuś harcerstwo to pojawiają się wpisy, że #!$%@?ł szyszki i umie zawiązać 30 węzłów i to tyle. Ale to, co najważniejsze nie jest widoczne, jak np. umiejętność pracy w zespole, kształtowanie umiejętności przywódczych, nauka tego, że nie jesteś sam, że
@dhMichu: mówię o ministrantach, ponieważ często rodzice w Polsce posyłają dzieci na ministrantów, żeby wypełnić im czas chodzeniem do kościoła xD . Tacy przymuszeni ministranci w mojej rodzinnej miejscowości szli na msze dzwonić dzwonkami na podniesieniu, a my #!$%@?śmy po lesie bawiąc się w wojnę, robiąc wielogodzinne podchody. Piekła ich dupa niemiłosiernie, ale rodzice pozostawali nieugięci - PAN BÓG JEST NAJWAŻNIEJSZY!!!. To co akurat mi zostało do dziś z harcerstwa to