Wpis z mikrobloga

Mirki od #komputery #informatyka #google #internet #bezpieczenstwo #protip czy moglibyscie zrobic liste poszczegolnych etapow uwalniania sie ze szponow google? Domyslam sie ze samo przeniesienie e-mail konta gdzies indziej nie wystarczy..w smartfonie rowniez zbyt czesto musze poslugiwac sie kontem google i w ogole wszedzie tylko google to google tamto, #!$%@? mnie to juz. Ponadto zaczyna mnie irytowac KONIECZNOSC zainstalowania aktualizacji w wielu apkach ktore de facto od wielu lat zdaja sie miec dokladnie ten sam wyglad i funkcjonalnosc.
Wobec tego
"Ja czule pytam sie >>NA CHUUUJ?<<"

Dzieki
  • 12
@MoreDinero ogólnie jakiś czas temu zrobiłem test i przeniosłem się na operę z chrome, do tego używałem duck duck go jako wyszukiwarki. Niestety komfort pracy był w moim przypadku bardzo niski. Opera długo ładowała strony, czasami w ogóle. Natomiast wyszukiwarka dziwnie układała wyniki wyszukiwania (porównałem te same wyszukiwania z google).
Na moje najlepiej wyposażyć się w TORa i zainteresować tematem adblocka, który fałszuje wyświetlenia (Google musi przez to wypłacać potężne odszkodowania reklamującym
@MoreDinero Niestety aby połączyć komfort pracy z prywatnością najlepszym rozwiązaniem zdaje się być po prostu spam. Nieprawdziwe informacje, ublocki, fake konta, VPN. Tor nie daje komfortu pracy i jedynie sporadyczne wykorzystanie jak najbardziej się sprawdza. Zależy co chcesz uzyskać i dlaczego to robisz. Czasem odstając od przeciętności rzucasz na siebie światło reflektorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nieprawdziwe informacje, ublocki, fake konta, VPN.


@Mirek_z_Mirkowa: Takie "fałszywe" informacje łatwo powiązać z prawdziwymi, kiedy zgadzają się informację o ciasteczkach, lokalizacja i odcisk palca przeglądarki czy sprzętu. "Fałszujący" zwykle nie mają pojęcia, jak działają komputery oraz mechnizmy śledzenia, skutkiem czego tak naprawdę niczego nie fałszują, bo algorytmy inwigilacyjne są sprytniejsze niż ich wiedza na temat tychże algorytmów.

@MoreDinero: Zajrzyj na https://www.privacytools.io/, a oprogramowanie na telefonie zamień na takie bez
@Mirek_z_Mirkowa: A niby dlaczego? Na oddzielnym łączu i sprzęcie nadal można budować jednolity profil. Jedną pomyłką można go następnie połączyć z inną naszą aktywnością.

Istnieją dedykowane narzędzia, by temu przeciwdziałać. Np. Tor Browser, gdzie np. wszyscy użytkownicy mają podobny odcisk przeglądarki i automatycznie kasują się ciasteczka po zamknięciu sesji.