Wpis z mikrobloga

"Zostałem poinformowany, że ginekolog który będzie odbierał poród mojej żony nie śpi od 30 godzin."
"Zostałam poinformowana ze chirurg który będzie operował mojego syna jest na 3 dyżurze w tym tygodniu, a jest dopiero czwartek"
"Zostałam poinformowana, że pielęgniarka, która pobiera krew mojemu 4-letniemu synkowi jest w pracy trzecia dobę"
"Zostałem poinformowany, że internista, który modyfikuje złożone leczenie mojego ojca chorego na niewydolność serca, robi to będąc po ciężkim dyżurze w SOR"
"Zostałam poinformowana, że psychiatra, który ocenia ryzyko samobójstwa u mojej córki i konieczność jej leczenia wbrew woli w szpitalu, robi to będąc na nogach od 20 godzin".
"Zostałem poinformowany, że pielęgniarz który przygotowuje i wydaje leki mojemu tacie, który przebywa w szpitalu z powodu niewydolności nerek, nie przespał ostatniej nocy bo miał dyżur w karetce"
"Zostałem poinformowany że pediatra, który decyduje o tym czy przyjąć moją 5-letnią córkę do szpitala bo od kilku dni jest ospała, czy mogę ją bezpiecznie zabrać do domu a jej życiu nic nie zagraża, ma pod opieka nie tylko izbę przyjęć ale tez cały oddział i już go wzywają do kolejnych pacjentów. Nie przeszkadza mi że go poganiają"
"Zostałam poinformowana ze ratownik który BĘDZIE MNIE RATOWAŁ PODCZAS WYPADKU, KIEDY POTRĄCI MNIE SAMOCHÓD PROWADZONY PRZEZ PIJANEGO KIEROWCĘ, jeździ w pogotowiu od 16 godzin a to jeszcze nie jest połowa jego dyżuru"
Uważasz, że strajk medyków Cię nie dotyczy? Wyrażasz na to świadomą zgodę?
Jesteś przeciwny takim sytuacjom? Medycy tez! Stan z nami w walce o bezpieczną i godną ochronę zdrowia w Polsce. Nigdy więcej takich sytuacji!

Bądź w najbliższa sobotę o 15 pod budynkiem Ministerstwa Zdrowia w Warszawie.

tekst Aleksandra Krasowska

#zebyniebylozeniewiedziales #nowaswiadomazgoda #strajkmedykow #glodowkalekarzy #protestrezydentow
  • 4
Niestety w Warszawie nie będę, ale jako pielęgniarka pracująca na oiomie jestem z Wami duchem i wspieram całym sercem ! Oby wreszcie poczucie bezpieczeństwa i godności zapanowało wsrod pacjentów oraz nas medyków.