Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was poleciłby jakiś konkretny termowentylator? Jest mi potrzebny do okresowego dogrzewania (w razie awarii kaloryferów, w zimne dni, gdy jeszcze lub już nie grzeją itp.) - byłby używany raczej sporadycznie, więc myślę, że wybrałabym jakiś z tych tańszych. Widziałam, że są też takie, które mają funkcję chłodzenia - ma to sens?

Byłoby też super, gdyby nie był zbyt głośny - ale to chyba niezbyt możliwe, prawda? Wentylatory są głośne, to pewnie termowentylatory też...

#pytanie
  • 9
@measure: Nie ma czegoś takiego jak farelka z funkcją chłodzenia, chyba że ma wymiennik ciepła po wężu i za okno.

Jakąkolwiek farelkę sobie kup w jakimś obi i ło. Ja kupiłem jak potrzebowałem i do tej pory okazyjnie grzeje.
@clown9: Nie doprecyzowałam: chodzi mi o coś przenośnego.
@Acrivec: Racja, to przecież będzie po prostu brak grzania. Czytałam, że sporo tych termowentylatorków wyłącza się, zanim cokolwiek się nagrzeje - myślisz, że to przesada i każdy będzie dobry?
@measure: Przesada. Mój ma opcję wyłączenia po osiągnięciu temperatury X z pokrętłem ale działa to na zasadzie "poniżej 3 działaj, powyżej 3 wyłącz się, niezależnie od temperatury" :D

Grzeje ładnie. Tylko jak patrzysz modele to sprawdź czy dobry wydmuch mają, bo jak słabo wieją to mogą się faktycznie przegrzewać i wyłączać :)
Mój jest plastikowy z metalowym wentylatorem. Pobiera powietrze z góry i #!$%@? przodem.
@measure: Polecam grzejnik kwarcowy Volteno CO0284. Kosztuje ok. 35 zł w Media Expert, chodzi bezgłośnie, szybko się nagrzewa i jest mały. Nie wiem jaka jest jego trwałość, bo testuję od tygodnia.