Wpis z mikrobloga

Czesc! :)
Znowu ja i znowu z problemami :(
Mam ich kilka, a ze infolinie ani zadne serwisy nie dzialaja dzisiaj, pomyslalem ze moze ktos tutaj jest w temacie i bedzie mogl cos doradzic :)
Kupilem ostatnio laptopa:
hp
Dolozylem do niego dysk Intel 540s 180GB, laptop na start mial zainstalowany system na HDD, odpalilem moze z dwa razy z ciekawosci, duzo na nim nie robilem bo czekalem na SSD, gdy ten juz doszedl, postawilem na nim czysty system, HDD sformatowalem, pierwsze co zrobilem to zabralem sie za instalacje sterownikow ze strony HP (o tutaj), i tu pojawiaja sie pierwsze problemy- nie udalo mi sie zainstalowac sterownikow do karty graficznej- na stronie sa 3 do pobrania, sterowniki AMD (tych podejrzewam nie potrzebuje bo grafika zintegrowana to Intel HD Graphics 630) i od Intela wlasnie, przy instalacji wyskakuje taki komunikat:
"Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania"
Wersja windowsa 1703, nigdzie nie moge znalezc ze ta karta jest podpieta, nie ma jej w menedzerze urzadzen, w system diagnostics (F2 przy uruchamianiu komputera) wogole o grafice nic nie mam (a nawet akumulator czy naped optyczny sa...), w BIOSie tez zadnej opcji nie ma, moze ma ktos jakis pomysl?
Dodam jeszcze, ze nie sprawdzilem niestety czy na gotowym windowsie po odebraniu laptopa karta zintegrowana dzialala wporzadku.
Moze problem lezy w tym ze zaktualizowalem BIOSa, albo w tym ze sterownikow nie instalowalem w zadnej kolejnosci, lecialem z gory na dol tak jak mialem ulozone w pobranych.
A drugi problem jest taki, ze w rogach ekranu sa takie jasne posiwaty/ plamy, teraz nie mam jak zrobic zdjec ale pod wieczor postaram sie wrzucic, tutaj cos co znalazlem w internecie:
obraz
Moje sa bardzo podobne, tylko ze mniejsze, zauwazalne tylko na czarnym ekranie, przy normalnym uzytkowaniu tego nie widac, ale co wiecej- przy zamykaniu/ zmianie kata nachylenia ekranu taka poswiata rozlewa sie po calym ekranie, to jakas wada czy tak juz po prostu ma byc?
Wrzuce jeszcze jedna rzecz ktora znalazlem na komputerze, moglby ktos podpowiedziec od czego jest ten 3 port?
Wolam #laptopy #pustulkowelaptopy #pcmasterrace
Pobierz f4l4n4 - Czesc! :)
Znowu ja i znowu z problemami :(
Mam ich kilka, a ze infolinie a...
źródło: comment_leT788wEZZQKfWzNow0RMrES1mtxlDiA.jpg
  • 4
@f4l4n4: może złącze mSATA albo M.2 to ten port?

A sterowniki nie ściągaj ze stron tylko przez menadżer urządzeń, prawym klikasz na grafikę i aktualizuj oprogramowanie sterownika

windows sam znajdzie i wgra najnowsze stery w bazie
@Christophy: Nie nie, mam NVIDIE i zainstalowalem sterowniki do NVIDII, mam tez Intela i nie moge zainstalowac do niego sterownikow, wogole go nie widzi komputer, wiec go narazie nie rusze, nie wiem czy to wina BIOSu, windowsa, bo on sie raczej nie mial jak sam wypiac? XD
@FLAC: pod M.2 wlasnie podpialem SSD, wydaje mi sie ze sa 2 porty pod dyski w tym laptopie, temu pytam od czego moze