Wpis z mikrobloga

#neuropa #bron #bronpalna #bekazprawakow

No i znowu w starciu z gamoniami i kłamcami musiałem poczytać ustawy.
https://www.wykop.pl/link/3955155/totalny-odlot-posla-nitrasa/

1. Nitras nie myli się istotnie.
2. Nitras ma rację, że bez badań psychologicznych wg zaproponowanych przepisów każdy, właściwie bez żadnego powodu, mógłby dostać pozwolenie na broń. Nie jest to żadne usystematyzowanie czy usankcjonowanie istniejących przepisów/braku regulacji tylko kompletne rozluźnienie dostępu do broni

---
Obecnie ustawa przewiduje pozwolenie na broń dla osoby, która :
* przedstawi ważną przyczynę posiadania broni.
* Za ważną przyczynę, o której mowa w ust. 1, uważa się w szczególności: 1) stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie życia, zdrowia lub mienia

Projekt zakłada że, pozwolenie otrzyma każdy kto nie jest chory psychicznie (ale niewymagane są badania) jeżeli i przedstawi powód.
Za uzasadniony powód posiadania broni traktowany jest zamiar posiadania broni do samoobrony. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o niekaralności i zaświadczenie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
  • 69
  • Odpowiedz
nie będzie mógł jej nosic bo do tego jest potrzebne pozwolenie rozszerzone

@vitek6: Ktoś będzie go przeszukiwał przy każdym wyjściu z domu?
  • Odpowiedz
Chyba tobie się coś pomyliło, bo pisałeś o broni automatycznej.


@FlasH: miałem na myśli samoczynną czyli taką jak pokazywał Nitras kłamiąc. Każdy kto ma pojęcie o broni by to wiedział.

Mieliśmy ostatnio przypadek w Vegas, w którym pan z broni samopowtarzalnej strzelał jak z samoczynnej... a na youtubie można zobaczyć jak strzela się "ze szlufki".


@FlasH: i co z tego? Ja tylko mówię, że Nitras kłamie, że można będzie kupić
  • Odpowiedz
i co z tego? Ja tylko mówię, że Nitras kłamie, że można będzie kupić broń samoczynną.


@vitek6: Oczywiście, że mówi prawdę. Wprost wynika to z projektu ustawy! Pozwolenie muzealne - art 8 pkt 5.

oraz nabywania i posiadania broni i amunicji, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 1, 2, 4 i 5 oraz ust. 2 i 3, gromadzonej w ramach kolekcji tworzonych przez osoby fizyczne.

Czyli
  • Odpowiedz
Nie bez pozwolenia, tylko z pozwoleniem.


@FlasH: nitras mówi, że bez pozwolenia.

Jak ma znajomego komendanta to tak... a jak nie ma, to mu komendant powie żeby się bujał, bo sebiksowi nie potrzebna klamka - bez tego są z nim same problemy.


@FlasH: bzdura. Każdy może mieć broń i komendant nie ma nic do gadania.

Wiesz jaka jest ścieżka zdobycia pozwolenia muzealnego?


@FlasH: masz rację. Na pozwolenie muzealne będzie
  • Odpowiedz
nitras mówi, że bez pozwolenia.


@vitek6: Nitras pokazując karabinki mówi, że bez badań psychologicznych (ma rację), a pokazując broń .22 mówi, że bez pozwolenia i tu rzeczywiście mija się z zapisami projektu, bo nie znalazłem w projekcie takiej procedury - rejestracji broni. Ale nie zmienia to faktu, że taką broń będzie można kupić na podstawie obywatelskiej karty broni.

Każdy może mieć broń i komendant nie ma nic do gadania.

Czarnoprochową? Przyznasz,
  • Odpowiedz
a pokazując broń .22 mówi,


@FlasH: on pokazuje walthera p99 czyli broń 9mm centralnego zapłonu.

Czarnoprochową? Przyznasz, że to stosunkowo niewiele w porównaniu z projektem.


@FlasH: nie tylko, broń kolekcjonerska nie jest uznaniowa (nie można jej nosić), broń sportowa nie jest uznaniowa (można ją nosić normalnie po mieście załadowaną). Może kupować na te pozwolenia broń sampowtarzalną, długą, krótką do 12mm (czyli np. samopowtarzalnego kałacha, pistolety krótkie 9mm). Broń może mieć
  • Odpowiedz
@FlasH: a jednak nie. Zgodnie z autopoprawką 6 z http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-373_3-2016/$file/8-020-373_3-2016.pdf

Pozwolenie muzealne będzie mocno uznaniowe i trzeba przedstawić odpowiednie kwity i potrzeby.

„Art. 17. Pozwolenie muzealne wydaje się:

1) placówkom muzealnym innym niż wymienione w art. 2 pkt 7;

2) osobie posiadającej pozwolenie podstawowe nieprzerwanie co najmniej 10 lat, która przedstawi na piśmie uzasadniony powód posiadania broni, o którym mowa w art. 13 ust. 2 pkt 5, oraz:

a) potwierdzenie dorobku
  • Odpowiedz
@FlasH: Siema. Odgrzewam kotleta, ale chyba w końcu wiem dlaczego to co ma się zmienić - jednak nie może się zmienić.
Co to? Napiszę na końcu.Zadałem sobie następujące pytania.
Dziś są ludzie którzy chcą mieć broń i tacy którzy nie chcą. Nikt jednak nie protestuje przeciwko OBECNEMU stanowi prawnemu.
Za chwilę ma się "coś zmienić" i nagle okazuje się że jest opór społeczny, wśród ludzi nieposiadających broni ALE RÓWNIEŻ wśród posiadaczy.
  • Odpowiedz
@ptaq77: Przemyślenia ciekawe, ale przeoczyłeś w ustawie, że obecne pozwolenia na broń zostaną automatycznie skonwertowane na pozwolenia rozszerzone.

Cieszę się, że tak mało ludzi dostaje broń na potrzeby ochrony osobistej.
Znam jedną taką osobę - jest właścicielem kantorów. Niech tak zostanie. Dzięki temu sprzeczki na drogach nie kończą się wygrażaniem sobie bronią.
  • Odpowiedz