Wpis z mikrobloga

@ZiemiaMarsKosmos: > skoro on praktycznie nie komponuje tylko gra co mu podrzucą
Czyli jak 99% kapel grających komercyjnie. Tam niema podziału procentowego, jest coś na zasadzie pensji. Procentowo rozlicza się tantiemy i to już raczej po równo, ale nie wiem jak oni dokładnie sobie to ustatlili.

Pytanie: skąd w ogóle takie pytanie :P Chcesz się zatrudnić? Nie martw się, nie przyjmą Cię, bo zmiana w drużynie wizerunkowo by ich zabiła (
Pytanie: skąd w ogóle takie pytanie :P


@kieliszek_dobrego_wina: A tak coś patrzyłem na liście utworów nowego albumu i żadnego autorem nie jest Kirk :)
Pensji? Ale pensji dla Kirka? Pensja raczej kojarzy się ze stałą kwotą, a w takiej działalności dosyć zmienne są sumy.

@ultraknur669: Jak dobrze pamiętam dostał na początek 3% :) Oczywiście do podziału całości zarobku jest dużo więcej ludzi, ale mnie w sumie interesuje różnice między nimi.
Pensja raczej kojarzy się ze stałą kwotą


@ZiemiaMarsKosmos: Bo w dużych komercyjnych kapelach (nie daję sobie głowy uciąć, że tu też) tak to mniej więcej wygląda a co jakiś rozliczają różnice. Taki ryczałt z corocznym rozliczeniem i premią z tantiemów :P Ale nie bierz tego jako sprawdzone info, mówię jak zazwyczaj działają kapele a nie o konkretnym przypadku, bo nie znam ich managera :)