Wpis z mikrobloga

Jerzy Dziewulski mocno masakruje paranoików z Kukiz '15

To jest ruch samobójców, to nie jest ruch normalnych ludzi, to nie jest ruch, który zmierza do tego, żeby społeczeństwo czuło się bezpiecznie

Nikt z broni legalnie posiadanej nie dokonuje napadów na banki - to fakt; przestępcy mają ją, a zwykli obywatele nie. W sytuacji, kiedy będzie powszechny dostęp do broni, to procent utraty broni - zagubienia, porzucenia, zostawienia gdzieś; będzie tak znaczny, że ta broń, którą mają mieć rzekomo obywatele, dostanie się w ręce bandytów


https://silesion.pl/jerzy-dziewulski-to-jest-ruch-samobojcow-08-10-2017

#polska #bron #prawo #kukiz #4konserwy #neuropa #bekazprawakow
Pobierz
źródło: comment_8B99jCyIEWBRnm5RWDdBZ97iOkTEoxpd.jpg
  • 82
@idaho7: a jeszcze dodam, że po zmianach każdy bez żadnych badań ani egzaminu będzie mógł kupić broń do 20mm. Wystarczy, że będzie miał obywatelską kartę broni przez 3 lata.
@vitek6: Nie rozumiesz. Ja nie mówię, że pójdziesz na wojnę z własną bronią. Mówię, że w przypadku jeśli masz być powołany do armii w razie konfliktu lepiej abyś wiedział którą stroną wylatuje pocisk i potrafił to narzędzie, jakim jest broń palna, obsługiwać. Gdy zaczną do Was strzelać to koledzy Ci nie będą pokazywać jak usunąć zacięcie w Berylu. Jeśli sam tego nie zrobisz to z dużym prawdopodobieństwem zginiesz. Umiejętność posługiwania się
a jeszcze dodam, że po zmianach każdy bez żadnych badań ani egzaminu będzie mógł kupić broń do 20mm. Wystarczy, że będzie miał obywatelską kartę broni przez 3 lata.


@vitek6: I dlaczego to jest problem?

Wiesz, że dziś bez żadnych badań ani egzaminu mogę kupić ciężarówkę o masie 3,5 tony?
Ja nie mówię, że pójdziesz na wojnę z własną bronią. Mówię, że w przypadku jeśli masz być powołany do armii w razie konfliktu lepiej abyś wiedział którą stroną wylatuje pocisk i potrafił to narzędzie, jakim jest broń palna, obsługiwać


@idaho7: ale ta ustawa nic nie zmienia w tym temacie, więc nie wiem po co w ogóle o tym dyskutujemy.

I to jest problem ponieważ?


@idaho7: gdzie ja mówię, że to
@vitek6: Teraz mogą trzymać potężne czarnoprochowe giwery w domach, bez szaf S1, bez przeszkolenia, bez badań, bez rejestracji. Tego się nie boją?

Nie traktowałbym rodaków jak dzieci. Mimo wszystko jakoś się masowo nie mordujemy z użyciem broni CP, noży, siekier i całej reszty niebezpiecznych narzędzi, jakie mamy łatwo dostępne. Co więcej ogromna większość przestrzega prawa i grzecznie będzie stosować się do zapisów nowej ustawy. A bandyci, jak do tej pory, będą
Teraz mogą trzymać potężne czarnoprochowe giwery w domach, bez szaf S1, bez przeszkolenia, bez badań, bez rejestracji. Tego się nie boją?


@idaho7: nie, bo mało kto o tym wie. Poza tym nowoczesna broń jest łatwiejsza w użyciu i zabijaniu.

Nie traktowałbym rodaków jak dzieci. Mimo wszystko jakoś się masowo nie mordujemy z użyciem broni CP, noży, siekier i całej reszty niebezpiecznych narzędzi, jakie mamy łatwo dostępne


@idaho7: trochę się mordujemy.
@vitek6: Projekt ustawy zmienia porządek prawny, wiadomo, że będzie inaczej niż było. W pewnych aspektach jest luźniej, w innych kaganiec jest zaciśnięty bardziej (chociażby przez wymogi dyrektywy Bieńkowskiej). W końcowym aspekcie dla zwykłego Kowalskiego zmieni się niewiele. I nie, nie będziemy tutaj mieli drugiej Ameryki. Bardziej Czechy. A tam broń w rękach cywili nie jest problemem.
@gaz24wolga: Odnosiłem się do ilości broni w rękach cywilów w Czechach i związanych z tym problemów których tak się obawiają przeciwnicy broni palnej. Czesi są nam dużo bliżsi kulturowo i historycznie niż Amerykanie czy Szwajcarzy. Zatem jeśli mamy przewidywać jaki może mieć skutek zwiększenie ilości broni, to lepiej patrzeć na naszych południowych sąsiadów. Ja na przykład patrzę i się nie martwię.
cywile mają walczyć z czołgami, rakietami, wyszkolonym i uzbrojonym po zęby w najnowocześniejszą broń wojskiem


@vitek6: wystarczy, że każdy uzbrojony cywil zabije z bliska jednego najeźdźcę. I nastąpi koniec okupacji. Nie trzeba walczyć z czołgami, rakietami etc. A można to zrobić w sklepie, na ulicy, w kinie. Oczywiście to duże uproszczenie, ale tego się boi okupant, żądając zdania broni po zajęciu jakiegoś terytorium. U nas nie musiałby, bo cywile/rezerwiści broni nie
@Nieszkodnik: ale po co ktoś miałby tu okupować i wojskiem chodzić? Poza tym nawet jeżeli tak albo oddasz broń, którą masz albo zabiją Ciebie. Do momentu aż okupanci będą chodzić sobie po sklepach to nikt tej broni już nie będze miał. To już będzie po wojnie.
@Nieszkodnik: ale mówimy o wojnie teraz a nie o historii. Kiedyś broń wśród cywili miała znaczenie ale nie teraz bo jest zbyt wielka przepaść pomiędzy cywiliami a wojskiem. Teoretycznie wojsko nawet nie musi wchodzić na terytorium wroga.
Teoretycznie wojsko nawet nie musi wchodzić na terytorium wroga.


@vitek6: to jaki jest cel wypowiedzenia wojny? Owszem, można zniszczyć dane państwo za pomocą rakiet, ale do okupacji i tak potrzebna jest piechota.
A historia to wielka nauczycielka, niestety wiele osób (w tym ty) nie potrafi się z niej niczego nauczyć. Może cię to zdziwi, ale najlepsze uczelnie wojskowe analizują historyczne bitwy sprzed stu- i tysiącleci, a hitem są teorie Sun Zi
@Nieszkodnik: to nic nie zmienia w kwestii posiadania broni przez cywili w trakcie wojny. Cywile nie mają szans z profesjonalnym wojskiem. I to nie powstrzyma decyzji o napadzie na dany kraj. Co więcej pogorszy tylko sytuację bo atakujący nie bedzie się cackał.